Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماموران امنیتی ونزوئلا معاون گوایدو و خودرو‌اش را با جرثقیل با خود بردند

ماموران امنیتی ونزوئلا معاون گوایدو و خودرو‌اش را با جرثقیل با خود بردند
Copyright REUTERS/Manaure Quintero
Copyright REUTERS/Manaure Quintero
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا نیز اعلام کرد که واشنگتن به‌زودی ۲۵ عضو دادگاه عالی ونزوئلا را که از حامیان نیکلاس مادورو هستند، تحریم خواهد کرد.

آگهی

خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخواندۀ ونزوئلا و رئیس پارلمان این کشور روز چهارشنبه اعلام کرد که ماموران اطلاعات ونزوئلا معاونش را بازداشت کرده‌اند.

به این ترتیب ادگار زامبرانو، معاون پارلمان ونزوئلا اولین نمایندۀ پارلمان است که پس از فراخوان آقای گوایدو برای برگزاری یک قیام نظامی علیه دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور بازداشت می‌شود.

ماموران سازمان امنیت ونزوئلا او را در حالی که درون خودرو بوده، محاصره کرده‌اند و پس از آنکه موفق نشدند آقای زامبرانو را از خودرو پیاده و دستگیر کنند، در نهایت اتوموبیلش را در حالی که آقای معاون درون آن بوده، با جرثقیل بلند کرده و با خود برده‌اند.

دو روز پیش از این، اعضای مجلس موسسان ونزوئلا که طرفداران نیکلاس مادورو در آن اکثریت را در اختیار دارند، مصونیت پارلمانی آقای زامبرانو و شش نمایندۀ دیگر را لغو و به این ترتیب زمینۀ پیگیرد قضایی آنها را فراهم کردند.

قبل از رای مجلس موسسان نیز دادگاه عالی ونزوئلا این نمایندگان را به توطئه، قیام و خیانت را متهم کرده بود.

نیکلاس مادورو تلاش خوان گوایدو در هفتۀ گذشته برای شوراندن ارتش علیه او را «کودتا» خوانده است. بر این اساس دیوسدادو کابلو، رئیس مجلس موسسان ونزوئلا پس از دستگیری ادگار زامبرانو در نطقی تلویزیونی اعلام کرد: «یکی از توطئه‌گرانِ اصلی این کودتا دستگیر شد. آنها باید بهای اقدام به این کودتا را که شکست خورد، مقابل دادگاه بپردازند.»

روز پنج‌شنبه همچنین مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به‌زودی ۲۵ عضو دادگاه عالی ونزوئلا را که از حامیان نیکلاس مادورو هستند تحریم خواهد کرد.

او بار دیگر تکرار کرد که دولت آمریکا تحریم‌های اقتصادیِ آن دسته از ژنرال‌های ونزوئلا را که دست از حمایت نیکلاس مادورو بردارند، لغو خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوان گوایدو برغم تایید اعزام نماینده به اسلو، گفتگو با دولت را منکر شد

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد