دادگاه اسپانیا شرکت رهبر فراری کاتالونیا در انتخابات پارلمان اروپا را مجاز دانست

مق��مات سابق کاتالونیا
مق��مات سابق کاتالونیا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دادگاه تجدید نظر در مادرید روز دوشنبه ۶ مه اعلام کرد کارلس پوجدمون رهبر پیشین استقلال طلبان کاتالونیا که اکنون در بلژیک به سر می برد می تواند در انتخابات ماه جاری پارلمان اروپا شرکت کند.

آگهی

یک دادگاه تجدید نظر در مادرید روز دوشنبه ۶ مه اعلام کرد کارلس پوجدمون رهبر پیشین استقلال طلبان کاتالونیا که اکنون در بلژیک به سر می‌برد می‌تواند در انتخابات ماه جاری پارلمان اروپا شرکت کند.

کمیسیون انتخاباتی اسپانیا ماه گذشته آقای پوجدمون و دو رهبر دیگر استقلال‌طلب کاتالونیا را که اکنون از کشور متواری هستند از شرکت در انتخابات محروم کرده بود، اما آنان درخواست فرجام کرده بودند.

دادگاه تجدید نظر گفته است علیرغم اتهام شورش و دیگر اتهامات وارده به جرم اعلام استقلال کاتالونیا، آن‌ها از حق نامزد شدن در انتخابات پارلمانی اروپا برخوردارند.

آقای پوجدمون نامزد شدن خود را قدمی در راه بین المللی ساختن صدای استقلال کاتالونیا خوانده بود

کارلس پوجدمون ۵۶ ساله پس از برگزاری همه‌پرسی استقلال در منطقه کاتالونیا از بیم زندان و محاکمه به بلژیک پناهنده شد و اکنون در ۳۵ کیلومتری بروکسل به سر می‌برد.

همه‌پرسی استقلال کاتالونیا که در اکتبر سال ۲۰۱۷ برگزار شد به حکم دادگاه قانون اساسی اسپانیا غیرقانونی خوانده شد و سازمان‌دهندگان آن با احکام زندان روبرو شدند.

آقای پوجدمون نیز که به اتهام برگزاری همه‌پرسی غیرقانونی و دعوت به شورش به ۲۵ سال زندان محکوم شده است، نامزد شدن خود در انتخابات پارلمانی اروپا را قدمی در راه بین‌المللی ساختن صدای استقلال کاتالونیا خوانده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات استقلال‌طلبان کاتالونیا در بارسلون به خشونت کشیده شد

دیوان عالی اسپانیا ۹ رهبر جدایی‌طلب کاتالونیا را به زندان محکوم کرد

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم