Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایران در اندیشه کاهش تعهدات برجامی

ایران در اندیشه کاهش تعهدات برجامی
Copyright حسین استوار
Copyright حسین استوار
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایران در سالگرد خروج ایالات متحده از برجام، قصد دارد بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

آگهی

در آستانه سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای موسوم به برجام، تهران قصد دارد سطح برخی از تعهدات خود را در این توافق کاهش دهد.

هنوز جزئیات چندانی از سطح این تعهدات طرح نشده اما آنطور که رسانه‌ها در ایران گزارش می‌دهند موضوع خروج کامل از برجام در دستور کار مقامات ایرات قرار ندارد.

۸ مه ۲۰۱۸ دونالد ترامپ، رسما اعلام کرد که کشورش از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود و تحریم‌های پیشین را دوباره علیه ایران فعال می‌کند.

بیشتر بخوانید:

حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران هم بلافاصله در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد که چند هفته به کشورهای اروپایی وقت خواهد داد تا ادامه برجام بدون آمریکا را تضمین کنند. اما اگر اروپا نتواند منافع حاصل از برجام را برای ایران تامین نماید، تهران تصمیم دیگری خواهد گرفت.

بعد از گذشت یک سال اروپا نتوانسته رضایت مقامات ایرانی را فراهم سازد و تهران همواره از عدم پایبندی اروپا به تامین منافع ایران در پرتو برجام معترض بوده‌اند. تهران همچنین اروپا را به بدعهدی در پایبندی به تعهدات خود متهم کرده است.

اکنون رسانه‌های ایران خبر می‌دهند که پایتخت‌های اروپایی در جریان از سرگیری بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای تهران قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر آمریکا قرار است در روز چهارشنبه و به مناسبت سالگرد خروج این کشور از برجام، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به اجرا بگذارد. تحریم‌هایی که گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص جزئيات آن مطرح شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: غنی‌سازی ۲۰ درصدی از گزینه‌های گام سوم کاهش تعهدات برجامی است

انتقاد گزارشگر سازمان ملل از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا

ایران؛ یک روز پس از خروج آمریکا از برجام، گزارش ویژه یورونیوز فارسی