Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

راننده یک اتوبوس در پاریس از سوار کردن «زنی با دامن کوتاه» خودداری کرد

راننده یک اتوبوس در پاریس از سوار کردن «زنی با دامن کوتاه» خودداری کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمال بن‌شیخ، نویسنده الجزایری ساکن پاریس و پدر شاکی برای نخستین بار در حساب فیس‌بوک خود به این موضوع اشاره کرد. او ماجرایی را که برای دخترش رخ داده بود شرح داده است.

آگهی

راننده یک اتوبوس در پاریس، پایتخت فرانسه متهم شده که از سوار کردن یک زن به‌دلیل کوتاه بودن دامنش خودداری کرده است.

سازمان حمل و نقل شهری پاریس و حومه اعلام کرده است که در این باره تحقیق می‌کند و از سوی دیگر از شاهدان خواسته است برای روشن شدن ماجرا کمک کنند. این موضوع در فرانسه جنجالی شده و واکنش‌ها تا مقام‌های دولتی پیش رفته است.

با وجود اینکه هنوز در این زمینه شکایتی به‌طور رسمی ارائه نشده اما هویت راننده اتوبوس مشخص و تحقیقات داخلی از او آغاز شده است.

کمال بن‌شیخ، نویسنده الجزایری ساکن پاریس و پدر شاکی برای نخستین بار در حساب فیس‌بوک خود به این موضوع اشاره کرد. او ماجرایی را که برای دخترش رخ داده بود این گونه شرح داد: «الیز دخترم به همراه دوستش روز گذشته (۳۰ آوریل/۱۰ اردیبهشت) از خانه خارج شد. او می‌خواست اتوبوس شماره ۶۰ را برای رفتن به شهرداری منطقه ۱۹ پاریس بگیرد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

طبق نوشته بن‌شیخ، این دو نفر تنها در ایستگاه اتوبوس منتظر بودند که حدود ساعت یازده شب، اتوبوس شماره ۶۰ در ایستگاه توقف می‌کند اما راننده درهای اتوبوس را باز نمی‌کند. راننده به دو دختر جوان نگاه می‌کند و سپس حرکت می‌کند و چند متر دورتر از یک چراغ راهنمایی می‌ایستد.

پدر این دختر در ادامه نوشته است: «دخترم به سمت اتوبوس می‌دود تا با راننده صحبت کند. از او می‌پرسد که چرا در اتوبوس را باز نکرد که راننده پاسخ می‌دهد: تو باید بهتر لباس بپوشی.»

پدر این دختر در گفت‌وگو با روزنامه لوپاریزین اعلام کرد که قصد دارد همراه با دخترش شکایت کند. او از شرکت حمل و نقل شهری پاریس می‌خواهد که در حضور جمع از دخترش عذرخواهی کنند.

**بیشتر بخوانید: **نخستین جریمه برای تحقیر جنسی در فرانسه

از سوی دیگر شرکت حمل و نقل شهری پاریس با اشاره به اینکه بلافاصله بعد از انتشار این موضوع در فیس‌بوک و توئیتر اقدام به شناسایی راننده کرده است اعلام کرد: «آخر هفته راننده فراخوانده شد تا درباره آنچه اتفاق افتاده است، توضیح دهد. اگر این موضوع واقعا رخ داده باشد غیرقابل قبول است و مجازاتی متناسب با موضوع در نظر گرفته می‌شود.»

همچنین این شرکت در توئیتی از شاهدان ماجرا که سه‌شنبه ۳۰ آوریل رخ داده، خواسته است که با این شرکت تماس بگیرند.

روز شنبه، ۴ مه (۱۴ اردیبهشت) دو نفر از اعضای کابینه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در بیانیه مشترکی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. الیزابت بورن، وزیر حمل و نقل و مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان در بیانیه خود آورده‌اند: «اگر موضوع گزارش شده تایید شود، خلاف ارزش‌های خدمات عمومی است و باید برای آن مجازات تعیین شود.» آن‌ها خواسته‌اند که با توجه بیشتری روند تحقیقات ادامه پیدا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خبرنگار دویچه‌وله هنگام گزارش زنده مورد «آزار جنسی» قرار گرفت

تصویب لایحه مبارزه با جنسیتگرایی و خشونت‌های جنسی در فرانسه

اتوبوس‌های قدیمی پاریس : تاریخچه و آلبوم عکس