Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتوبوس‌های قدیمی پاریس : تاریخچه و آلبوم عکس

اتوبوس‌های قدیمی پاریس : تاریخچه و آلبوم عکس
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چند تصویر از اتوبوس‌های قدیمی و نیز تصاویری از تعدادی اتوبوس‌ قدیمی پاریس را که در جوار یکی ایستگاه‌های اصلی شهر به نام «گار دو لیون» به نمایش گذاشته شده است، ببینید.

آگهی

بلز پاسکال، فیلسوف معروف فرانسوی نخستین کسی بود که به فکر ایجاد یک شبکه حمل و نقل عمومی منظم در پاریس افتاد. دلیجان‌های اسبی ۵ نفره که او طراحی کرده بود به مدت چند قرن در اشکال و اندازه‌های گوناگون در پاریس مورد استفاده قرار می‌گرفت. این دلیجان‌ها که با آن «اومنیبوس» می‌گفتند، در قرن نوزدهم در سراسر اروپا رواج بسیاری یافتند تا اینکه در سال ۱۹۰۶ نخستین اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل پاریس شد.

اتوبوس‌های پاریس به سرعت جای درشکه‌های اسبی را گرفتند و همزمان با توسعه مترو، روز به روز مدل‌های تازه تر و پیشرفته‌تری از اتوبوس‌ها در خیابان‌های این پایتخت باستانی اروپایی به راه افتادند.

اداره خطوط اتوبوس همگانی پایتخت فرانسه تا سال ۱۹۴۲ به عهده «شرکت راه آهن متروپول پاریس» بود، اما بلافاصله بعد از جنگ دوم جهانی، شرکت «واحد مستقل ترابری پاریس» (RATP) کار بهره برداری و مدیریت خطوط راه آهن شهری و اتوبوسرانی این شهر را بر عهده گرفت و تا کنون نیز مسئول اصلی حمل و نقل شهری در پاریس است.

چند تصویر از اتوبوس‌های قدیمی و نیز تصاویری از تعدادی اتوبوس‌ قدیمی پاریس را که در جوار یکی ایستگاه‌های اصلی شهر به نام «گار دو لیون» به نمایش گذاشته شده است، در زیر ببینید.

اسکوت، نخستین دلیجان مکانیکی بدون اسب در پاریس، ۱۸۹۸

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راننده یک اتوبوس در پاریس از سوار کردن «زنی با دامن کوتاه» خودداری کرد

جوان ۲۸ ساله ونزوئلايی سوژه عکس خبری برتر جهان

یورونیوز در جستجوی عکاس برگزیده شبکه‌های اجتماعی