Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کره شمالی تایید کرد: چند موشک را با نظارت کیم جونگ-اون شلیک کردیم

کره شمالی تایید کرد: چند موشک را با نظارت کیم جونگ-اون شلیک کردیم
Copyright KCNA via REUTERS
Copyright KCNA via REUTERS
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته کارشناسان نظامی موشک‌هایی که روز شنبه آزمایش شدند می‌توانند تا مسافت ۵۰۰ کیلومتر به پرواز درآیند و به این ترتیب بردی به وسعت شبه جزیرۀ کره دارند و حتی می‌توانند تاد، سامانه دفاع ضدموشکی پیشرفته آمریکا مستقر در کرۀ جنوبی را نیز خنثی کنند.

آگهی

خبرگزاری رسمی کرۀ شمالی روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای پرتاب آزمایشی چند موشک توسط پیونگ یانگ را تایید و اعلام کرد که کیم جونگ-اون، رهبر این کشور بر انجام این آزمایش‌ها نظارت داشته است.

بنا بر اعلام این خبرگزاری، در جریان تمرینات نظامی که بامداد شنبه انجام شده است علاوه بر پرتاب شماری موشک، سلاح‌های تاکتیکی هدایت شونده نیز آزمایش شده‌اند. هدف از انجام این تمرینات، ارزیابی عملکرد «پرتابگرهای موشک‌های دوربرد و کالیبر بزرگ و سلاح‌های تاکتیکی هدایت شونده» بوده است.

اگرچه تجهیزاتی که در این روز آزمایش شده‌اند تهدیدی برای خاک آمریکا محسوب نمی‌شوند اما به گفته تحلیلگران، کرۀ شمالی با این کار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده‌ است.

کارشناسان نظامی نیز پس از بررسی تصاویر موشکهای استفاده شده در این آزمایش‌ها اعلام کردند که این موشک‌ها می‌توانند تا مسافت ۵۰۰ کیلومتر به پرواز درآیند و به این ترتیب بردی به وسعت شبه جزیرۀ کره دارند و حتی می‌توانند تاد، سامانه دفاع ضدموشکی پیشرفته آمریکا مستقر در کرۀ جنوبی را خنثی کنند.

پیش‌تر وزارت دفاع کرۀ جنوبی برد موشک‌های آزمایش شده در روز شنبه را بین ۷۰ تا ۲۰۰ کیلومتر اعلام کرده بود.

این آزمایش‌ها در زمانی انجام شد که کیم جونگ-اون از ضرورت افزایش توانایی کشورش برای مبارزه با تهدیدها و تجاوزها سخن گفته بود تا به این ترتیب بتوان از «حاکمیت سیاسی و خودکفایی اقتصادی» کرۀ شمالی دفاع کرد.

بیشتر بخوانید:نگرانی از افزایش تنش‌ها در پی شلیک چند پرتابۀ کوتاه‌برد توسط کره شمالی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویایی که به حقیقت پیوست: سفر به کوه اسطوره‌ای «پکتو» در کرۀ شمالی

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد