فرود هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ بر روی رودخانۀ سنت جونز فلوریدا

فرود هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ بر روی رودخانۀ سنت جونز فلوریدا
Copyright  JACKSONVILLE SHERIFF’S OFFICE /via REUTERS
نگارش از Euronews

هواپیما که از ایستگاه نیروی دریایی خلیج گوانتانامو حرکت کرد، سعی داشت تا در پایگاه نظامی جکسونویل فرود آید اما از باند خارج شده و در انتهای باند، در رودخانه فرود آمد.

یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که از خلیج گوانتانامو در کوبا رهسپار ایالات متحده آمریکا بود، جمعه شب مجبور به فرود اضطراری بر روی رودخانۀ سنت جونز ایالت فلوریدا شد.

بنا بر اعلام مقامات فلوریدا، این حادثه قربانی به همراه نداشته است. همه ۱۴۳ سرنشین هواپیما زنده هستند و تنها ۲۱ نفر از آنها زخم‌هایی سطحی برداشته و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

این حادثه در ساعت ۹:۴۰ دقیقۀ جمعه به وقت محلی روی داد. هواپیما که از ایستگاه نیروی دریایی خلیج گوانتانامو حرکت کرده بود، سعی داشت تا در پایگاه نظامی جکسونویل فرود آید اما از باند خارج شد و در انتهای باند، در منطقه‌ای کم عمق از رودخانه فرود آمد.

سرنشینان هواپیما می‌گویند که هواپیما «فرود بسیار سختی» داشته؛ محکم به زمین برخورد کرده است و کاملا روشن بوده که خلبان به دلایلی قدرت کنترل آن را ندارد.

پس از فرود در رودخانه، مسافران به کمک یکدیگر به روی یکی از بال‌های هواپیما آمده‌اند و در انتظار کمک نشسته‌اند.

تحقیق دربارۀ علت وقوع این حادثه آغاز شده است. شورای ایمنی حمل و نقل آمریکا در پیامی توییتری اعلام کرد که تیمی از کارشناسان برای بررسی این حادثه به فلوریدا فرستاده شده‌اند.

شرکت بوئینگ نیز اعلام کرد که در حال جمع‌آوری اطلاعات دربارۀ علت وقوع این حادثه است.

از ماه مارس تا کنون شمار قابل توجهی از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ در سراسر جهان به دلایلی نامشخص یا سقوط کرده یا مجبور به فرود اضطراری شده‌اند. این حوادث باعث شد که بسیاری از کشورها استفاده از این نوع هواپیما را موقتا متوقف کنند.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط