فروش آنلاین دستمال توالت نیکلاس مادورو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فروش دستمال توالت منقش به تصویر نیکلاس مادورو بر روی اینترنت
فروش دستمال توالت منقش به تصویر نیکلاس مادورو بر روی اینترنت

اعتراض ها به سیاست های نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی با فراخوان رهبر مخالفان به اعتصاب و دعوت به نافرمانی نظامیان در این کشور به اوج خود رسیده که شکلی دیگر از مخالفت ها نظر کاربران شبکه های اجتماعی را در فضای مجازی به خود جلب کرده است.

فروش دستمال توالت منقش به چهره نیکلاس مادورو یکی از این شیوه هاست که به تازگی کاربران اینترنت در ونزوئلا به آن واکنش نشان داده و مخالفان رئیس جمهوری این کشور از آن استقبال کرده اند.

گفته می شود با آنکه کامنت های زیادی در باره کیفیت حقیقی این نوع دستمال های توالت بر روی اینترنت منتشر نشده اما کاربران هیچ تردیدی برای مطرح کردن این ایده به خود راه نداده اند.

یک کاربر سایت آمازون با انتشار کامنتی ابتدا این سوال را مطرح می کند که «آیا از دیکتاتورهایی که یک ملت را به گرسنگی می کشانند متنفر هستید؟» او سپس در پاسخ به این سوال می گوید که «البته و بدون شک که همینطور است. به همین منظور وقتی می خواهم از دستمال توالت استفاده کنم ترجیح می دهم که بر روی این دستمال توالت تصویر نیکلاس مادورو نقش بسته باشد.»

کاربران توییتر در عوض با انتشار عکس هایی از دستمال های توالت منقش به تصویر مادورو به دنبال اهدافی نیکوکارانه و خیریه بوده اند.

بر اساس مطلبی که فروشننده این دستمال های توالت بر روی یک پست اینستاگرامی منتشر کرده بخشی از مبلغ هر بسته از دستمال های یاد شده که معادل ۸.۲۸ یورو ارزیابی شده به سازمانی خیریه که مسئول جمع آوری کمک های مالی برای مردم ونروئلا است اختصاص خواهد یافت.

این سازمان پیشتر اعلام کرده بود با برپایی کنسرت های موسیقی کمک هایی مالی به ارزش بیش از دو میلیون دلار جمع آوری کرده و در اختیار سازمان های بشر دوستانه در ونزوئلا و کلمبیا گذشته است.

به گفته رسانه های اسپانیایی متبکران ایده تولید این دستمال های توالت تعدادی از اتباع ونزوئلایی ساکن نیویورک بوده اند.

نخستین گزارش هایی که رسانه ها پیشتر از وضعیت وخیم اقتصادی در ونزوئلا منتشر کرده بودند به مواردی اشاره داشت که از کمبود مواد غذایی و ناتوانی برخی از ساکنان در تامین دستمال توالت در این کشور حکایت می کرد.

ونزوئلا در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که به دلیل کمبود های ناشی از بحران اقتصادی در این کشور پنجاه میلیون بسته دستمال توالت وارد کرده است.

آقای مادورو در حال حاضر به جز حمایت معدود کشورهایی نظیر ایران، روسیه، ترکیه، کوبا و چین با انتقاد شدید دیگر کشورهای جامعه جهانی روبرو است. اعمال خشونت بر ضد مخالفان و نقض حقوق انسانی توسط دولت ونزوئلا از جمله مواردی است که مدافعان حقوق بشر و مسئولان دیگر کشورهای جهان بر روی آن انگشت گذاشته اند.

از این رو بیش از پنجاه کشور جهان تاکنون خوان گوایدو، رهبر نوظهور اپوزیسیون در ونزئولا را مورد حمایت آشکار قرار داده و برخی از این کشورها به صراحت وی را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته اند.

این در حالیست که مخالفان داخلی ضمن تاکید بر مواردی نظیر آزادی های مدنی و اجتماعی و سرکوب شدید هرگونه ایده انتقادی توسط دولت از اوضاع وخیم اقتصادی در کشورشان نیز به شدت خشمگین اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید