Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مادورو برق را در ونزوئلا جیره‌بندی می‌کند

مادورو برق را در ونزوئلا جیره‌بندی می‌کند
مادورو برق را در ونزوئلا جیره‌بندی می‌کند Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ونزوئلا تاکنون توجیه‌های مختلفی برای قطعی برق از جمله «حمله سایبری مخالفان با حمایت واشنگتن» و حتی «آتش‌سوزی و تخریب سدهای آبی مهم کشور بر اثر تیراندازی مخالفان» را مطرح کرده است.

آگهی

به دنبال قطع مکرر برق و بالا رفتن اعتراض‌‌های عمومی در ونزوئلا، نیکلاس مادورو اعلام کرد توزیع برق را به مدت یک ماه در این کشور جیره‌بندی می‌کند.

رئیس جمهوری سوسیالیست ونزوئلا روز یکشنبه ۱۱ فروردین در تلویزیون دولتی این کشور گفت: «در مدت این سی روز دولت تلاش می‌کند تا وضعیت توزیع آب و برق را به حالت با ثبات برگرداند.»

وی با اشاره به برخی جزئیات این طرح گفت در مدت سهمیه‌بندی مدارس تعطیل و ساعات کار اداره‌ها کمتر خواهد شد تا برق کمتری مصرف شود.

بیشتر بخوانید:

ونزوئلا از ۱۶ اسفند گذشته به مدت یک هفته با قطعی برق سراسری روبرو بود. این رویداد مشکلات زیادی را به ویژه برای بیمارستان‌ها، صنایع و شرکت‌های توزیع مواد غذایی فاسدشدنی به وجود آورد. از روز ۴ فروردین تاکنون نیز بار دیگر مشکل قطعی برق در سراسر ونزوئلا آغاز شده است.

دولت ونزوئلا تاکنون توجیه‌های مختلفی برای قطعی برق از جمله «حمله سایبری مخالفان با حمایت واشنگتن» و حتی «آتش‌سوزی و تخریب سدهای آبی مهم کشور بر اثر تیراندازی مخالفان» را مطرح کرده است. اما مخالفان این بحران را حاصل بیش از یک دهه «فساد» و «ناکارآمدی» نظام حاکم از زمان هوگو چاوز، رئیس جمهوری پیشین می‌دانند.

خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا که بیشتر کشورهای غربی او را به عنوان رئیس مشروع دولت ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند، از شهروندان کشورش خواسته است با تجمع در محله‌ها به مطرح کردن مطالبات خود ادامه بدهند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فروش آنلاین دستمال توالت نیکلاس مادورو

دیوان عالی ونزوئلا خواستار لغو مصونیت پارلمانی گوایدو شد

قطعی بی‌سابقه برق در ونزوئلا؛ مادورو و گوایدو هواداران را به خیابان‌ها دعوت کردند