Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس سریلانکا در عملیاتی اجساد ۱۵ نفر از جمله ۶ کودک را پیدا کرد

پلیس سریلانکا در عملیاتی اجساد ۱۵ نفر از جمله ۶ کودک را پیدا کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این افراد در پی انجام انفجارهایی از سوی یک یا چندین عامل انتحاری کشته شده‌اند. یک دختربچه و یک زن که به شدت در این حادثه زخمی شدند، به بیمارستان انتقال یافتند.

آگهی

سخنگوی ارتش سریلانکا روز شنبه ۲۷ آوریل، اعلام کرد که اجساد ۱۵ نفر از جمله شش کودک در محل درگیری مسلحانه‌ای در شرق این کشور پیدا شده است.

این درگیری شش روز بعد از حملات تروریستی زنجیره‌ای که منجر به کشته شدن بیش از ۲۵۰ نفر در روز عید پاک شد، رخ داده است.

درگیری مسلحانه بین سربازان و مظنونان اسلام‌گرا جمعه شب در سنت‌هاماروتو در آمپرا واقع در جنوب شهر باتیکالوآ رخ داد. طبق اطلاعات نیروهای امنیتی، این محل خانه امن برخی از مظنونان حملات سریلانکا بود. هفته گذشته یکی از عملیات‌های انتحاری در این محل انجام شده بود.

رویترز
عملیات در خانه امن مظنونان حملات تروریستی سریلانکارویترز

طبق گفته پلیس و نیروهای ارتش، در تبادل آتش بین این دو گروه چهار فرد مسلح و یک غیرنظامی کشته شدند و جسد ۱۵ نفر دیگر، صبح امروز به وقت محلی حین عملیات پاکسازی کشف شده است.

طبق گمانه زنی‌های پلیس، این افراد در پی انجام انفجارهایی از سوی یک یا چندین عامل انتحاری کشته شده‌اند. یک دختربچه و یک زن که به شدت در این اتفاق زخمی شده‌اند، به بیمارستان انتقال یافتند. 

نیروهای امنیتی معتقدند این مکان همانجایی باشد که داعش ویدئوی برعهده گرفتن مسئولیت حملات تروریستی زنجیره‌ای را ضبط کرده بود. 

بیشتر بخوانید:

داعش که پیش از این در روز سه‌شنبه مسئولیت حملات مرگبار سریلانکا را برعهده گرفته بود، روز پنج‌شنبه ویدئویی را در سایت اعماق منتشر کرد که درآن هشت مرد که هفت تن صورتهایشان را پوشانده بودند دیده می‌شدند. در این خانه پرچم این گروه و همچنین ابزارهای انفجاری شامل ۱۵۰ عدد دینامیت کشف شد.  

عملیات جستجوی پلیس سریلانکا در کلمبو، پایتخت و دیگر نقاط کشور در جریان است و نیروهای پلیس شش کشور خارجی از جمله اسکاتلند یارد بریتانیا و اف بی‌آی آمریکا و همچنین نیروهای محلی اینترپل حضور دارند.

رویترز
کشف دینامیت و جلیقه‌های حمل مواد منفجره درخانه امن مظنونان حملات سریلانکارویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سری‌لانکا برای ده‌ها هزار مفقودالاثر جنگ گواهی فوت صادر می‌کند

دستور رئیس‌جمهوری سریلانکا برای کناره‌گیری رئیس پلیس و وزیر دفاع

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است