Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خانه‌ای متفاوت برای بیماران مبتلا به آلزایمر در آمریکا

خانه‌ای متفاوت برای بیماران مبتلا به آلزایمر در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در سن‌دیگو آمریکا مرکزی وجود دارد که در آن برای کمک به بیماران آلزایمر بازسازی خاطرات دوره جوانی آنها در دستور کار قرار گرفته است. آنها می‌توانند فیلم‌های دهه ۵۰ میلادی را ببینند و در فضاهایی شبیه آن دوره تردد کنند.

آگهی

انباری در شهر سن‌دیگو آمریکا به خانه‌ای متفاوت برای بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل تبدیل شده است. 

 این مرکز تلاش می‌کند تا بتواند خاطرات دوره جوانی را برای این بیماران بازسازی کند. برای طراحی سازه‌های این مرکز از معماران برجسته با تخصص معماری داخلی بنای تاریخی در این حوزه کمک گرفته شده است.

بازسازی خاطرات جوانی در اینجا با استفاده از نشانه‌های دهه ۵۰ میلادی از فیلم های سینمایی گرفته تا ماشین‌های قدیمی انجام می‌شود. حتی بستنی فروشی به همان شکل گذشته‌ها طراحی شده است. بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل می‌توانند در رستورانی مشابه آنچه در دوره جوانی به یاد می‌آوردند، غذا سفارش دهند.

هدف از آن ایجاد این بنا فراهم آوردن محیطی آشنا برای افرادی است که به بیماری آلزایمر مبتلا شده‌اند. در اینجا سینما و تئاتر و همه چیز با خاطراتی از دوره جوانی بیماران مبتلا به آلزایمر ارائه می‌شود به این امید که از خاطرات گذشته در ذهن آنها جرقه‌ای ایجاد شود.

خانواده‌ها می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۷ عصر به طور دائم یا موقت در کنار عزیزانشان که در این مرکز بستری هستند حضور داشته باشند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

متخصصان بر این باورند که خاطرات کوتاه مدت در بیماری آلزایمر و زوال عقل بیش از خاطرات بلندمدت آسیب می‌بیند. ایده ایجاد این فضا نیز به همین خاطر انجام شد تا افراد بتوانند قفل خاطرات بلندمدت را بشکنند و به تجربه‌هایی دست یابند که برای خود بیماران و خانواده آنها سودمند است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بایدن پس از اشتباه گرفتن زلنسکی با پوتین: مصمم به ادامه رقابت هستم و ترامپ را شکست خواهم داد

ناتو مسیر عضویت اوکراین را «غیرقابل بازگشت» خواند اما تحقق آن را به پایان جنگ با روسیه گره زد

سخنرانی قاطعانه بایدن در نشست سران ناتو؛ آیا اوکراین جلوی پوتین را خواهد گرفت؟ تردیدها چه می‌شود؟