سیاستمدار اوکراینی به رئیس‌جمهوری آتی: با روسیه مذاکره کن و شرق را پس بگیر

سیاستمدار اوکراینی به رئیس‌جمهوری آتی: با روسیه مذاکره کن و شرق را پس بگیر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از سیاستمداران اوکراینی نزدیک به کاخ کرملین می گوید رئیس جمهوری آینده اوکراین می تواند درصورت توافق با روسیه کنترل شرق کشور را بدست گیرد.

آگهی

یکی از شخصیت های اوکراینی نزدیک به کاخ کرملین اعلام کرد، رئیس جمهوری آینده اوکراین، به شرط توافق با روسیه می تواند کنترل شرق این کشور را دردست بگیرد و موفق به خرید گاز ارزان از روسیه و سرمایه گذاری های مهم این کشور در اوکراین شود. ویکتور مدودچوک، سیاستمدار اوکراینی نزدیک به روسیه، در یک مصاحبه تلویزیونی این سخنان را بیان کرد.

آقای مدودچوک که درباره ولادیمیرزیلینسکی، کمدین ۴۱ ساله و شانس اصلی پیروزی در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین، صحبت می کرد اعلام کرد کاخ کرملین «در حال تحلیل ایده‌های مردی است که در عالم سیاست بی تجربه است و هم چنان مشخص نیست چه مواضعی درباره روسیه دارد.»

به گفته این سیاستمدار حامی روسیه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مقابل هیچ انتظاری برای نزدیکی و گفتگو با رقیب زیلینسکی، پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری فعلی اوکراین ندارد.

 کاخ کرملین منتظر است ببیند نزدیکان زیلینسکی را چه طیفی از سیاستمداران تشکیل می دهند. به گفته رسانه های محلی سخنان مدودچوک، هرچند بصورت رسمی ازسوی کاخ کرملین مطرح نشده است اما بطور قطع بدلیل نزدیکی وی با روسیه به واقعیت نزدیک است.

مدودچوک از ۱۹ سالگی از نزدیک با ولادیمیر پوتین آشنا است و رئیس جمهوری روسیه پدرخوانده یکی از دختران او است. او به افراد فعال در کمپین تبلیغاتی کمدین اوکراینی و شانس اصلی پیروزی در انتخابات نزدیک نیست و ادعا می کند تنها ۹ سال پیش این کمدین اوکراینی را از نزدیک ملاقات کرده است.

به گفته این سیاستمدار کهنه کار اوکراینی که رئیس دفتر لئونید کوچما، رئیس جمهوری اوکراین در سال ۲۰۰۵ میلادی بوده است، زیلینسکی هنوز سیاست های درست نزدیکی به روسیه را در دستور کار قرارنداده است اما می تواند در صورت انتخاب اصلاحاتی در برنامه خود برای نزدیکی به کاخ کرملین به وجود بیاورد. آقای مدودچوک می گوید زمان آن رسیده است که بین دولت اوکراین و کاخ کرملین گقتگو و دیالوگ واقعی برقرار شود.

سخنان مدودچوک هرچند در میان پایتخت نشینان اوکراین آن چنان خریداری ندارد اما برای بسیاری از شهروندانی که در شرق کشور زندگی می کنند و در پنج سال اخیر بی ثباتی و قربانی شدن عزیزانشان را تجربه کرده اند، اهمیت زیادی دارد. سازمان ملل می گوید در جنگ پنج ساله شرق اوکراین تاکنون ۱۶ هزار نفر جانشان را از دست داده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامزدهای انتخابات اوکراین آزمایش اعتیاد به مواد مخدر و الکل دادند

شکنجه «وحشتناک» اسیران جنگی اوکراینی در زندان‌های روسیه؛ کارشناسان سازمان ملل متحد محکوم کردند

هشدار زلنسکی در مورد تبعات کمبود تسلیحات؛ بایدن: ۶۰ میلیارد دلار را دریافت شده بدان