Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

زباله‌گردی مهاجران ونزوئلایی در شهر مرزی «پاکارایما»

 زباله‌گردی مهاجران ونزوئلایی در شهر مرزی «پاکارایما»
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از مهاجران ونزوئلایی در شهر مرزی «پاکارایما» در کنار مرز برزیل و ونزوئلا گرفتار شده‌اند. چشم امید آنها برای تغذیه روزانه‌شان به تلی از زباله‌ است. زباله‌هایی که به سختی می‌توانند از آن خانواده‌شان را سیر کنند.

آگهی

گروهی از مهاجران ونزوئلا در شهر مرزی «پاکارایما» در مرز برزیل برای تغذیه روزانه‌ در میان زباله‌ها به دنبال غذا می‌گردند

با ادامه وضعیت بحرانی اقتصادی و ناتوانی میلیون‌ها نفر برای تامین معاش نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه صلیب سرخ روز سه‌شنبه ۱۶ آوریل وارد خاک ونزوئلا شد.

مهاجران ونزوئلایی در مرز برزیل حتی توان پرداخت کرایه اتوبوس را هم ندارند تا خودشان را به دیگر شهرهای جنوبی برزیل رسانده و برای خود کاری دست و پا کنند.

سوء مدیریت درآمدهای نفتی ونزوئلا

مهاجران، رییس‌جمهوری چپ‌گرای ونزوئلا را در شکل‌گیری وضعیت این روزهای خود متهم می‌کنند. آنها می‌گویند که سوء مدیریت درآمدهای نفتی این کشور توسط نیکلاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا موجب شکل‌گیری وضعیت کنونی در این کشور شده است. وضعیتی که به یک بحران اقتصادی ملی دامن زده و مهاجرت میلیون‌ها ونزوئلایی را در پی داشته است.

ونزوئلایی‌هایی که در «پاکارایما»، شهر مرزی در برزیل زندگی می‌کنند روزانه دو بار تلاش می‌کنند تا بتوانند کیسه‌های زباله را از کامیونی که برای خالی کردن آنها به این منطقه می‌آید، بگیرند. آنها همچنین در محل دفن زباله‌ها در معرض دود و آلودگی قرار دارند.

خشم بومیان منطقه از حضور ونزوئلایی‌ها

ده‌ها هزار مهاجر ونزوئلایی از شورش اقتصادی و سیاسی این کشور از منطقه «پاکارایما»، تنها مسیر دسترسی به برزیل به این کشور آمده‌اند. این مهاجرت با ایجاد تنش در مرزها همراه بوده است. گاهی اوقات درگیری در اردوگاه مهاجران ونزوئلایی موجب شده تا پلیس برزیل به منطقه نیروی نظامی و پلیس اعزام کند.

پیش از این نیز افزایش شمار مهاجران ونزوئلایی در ایالت رورایما در برزیل، خشم بومیان منطقه را برانگیخته بود.

ورود نخستین محموله کمک‌های صلیب سرخ

در همین حال نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه صلیب سرخ روز سه‌شنبه ۱۶ آوریل به ونزوئلا رسید و در میان مردم پخش شد. این کمک‌های برای مقابله با بحران کنونی ونزوئلا به این کشور فرستاده شده‌اند.

رییس‌جمهوری ونزوئلا هفته گذشته از توافق دولت‌ با صلیب سرخ برای ارسال محموله بشردوستانه به این کشور خبر داده بود. او پیش از این اجازه نداده بود که برخی محموله‌ها از مرز کلمبیا با این کشور وارد ونزوئلا شود. او وجود هرگونه بحران انسانی در این کشور را انکار کرده بود.

آمار سازمان ملل از بحران انسانی در ونزوئلا

سازمان ملل متحد برآورد کرده است که یک چهارم مردم ونزوئلا نیاز به کمک‌های بشردوستانه دارند. ۱.۹میلیون نفر از مردم این کشور نیز از سوء تغذیه رنج می‌برند و ۳۰۰ هزار نفر از آنها به دلیل کمبود دارو در معرض خطر هستند.

سه میلیون و هفتصد هزار ونزوئلایی در سال‌های اخیر این کشور را ترک کرده‌اند. به گزارش بانک جهانی اغلب مهاجرت‌ها از طریق مرزهای غربی این کشور با کلمبیا صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: ۴ میلیون ونزوئلایی در ۴ سال از کشورشان فرار کرده‌اند

ادامه نارضایتی ها در ونزوئلا؛ ابطال اسکناس های رایج به تعویق افتاد

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند