Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تعیین تکلیف کیم برای ترامپ: برای اصلاح خود یکسال فرصت دارید

تعیین تکلیف کیم برای ترامپ: برای اصلاح خود یکسال فرصت دارید
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد تنها در صورتی حاضر به ملاقات مجدد با دونالد ترامپ است که آمریکا تا پایان سال میلادی جاری نگرش خود را اصلاح کند.

آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد تنها در صورتی حاضر به ملاقات مجدد با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست که این کشور تا پایان سال جاری میلادی نگرش خود را اصلاح کند.

رهبر کره شمالی ضمن تاکید بر این که شکست مذاکرات این کشور با آمریکا موجب تشدید تنش میان دو کشور خواهد شد، به طرف مقابل توصیه کرد که شیوه محاسبات خود را تغییر دهد و با رویکردی جدید در مذاکرات فی‌مابین شرکت کند.

در حالی که دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه از تمایل خود برای برگزاری دیداری دیگر با رهبر کره شمالی سخن گفت، آقای کیم در جریان سخنرانی روز جمعه خود تصریح کرد که نتایج نشست هانوی او را در مورد ادامه اجرای استراتژی مذاکره با آمریکا و ایفای تعهدات بین‌المللی کشورش مردد کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی ماه گذشته در هانوی، پایتخت ویتنام با یکدیگر دیدار کردند ولی برخلاف خوشبینی‌های اولیه توافق نهایی برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و رفع تحریم‌های اقتصادی این کشور حاصل نشد.

بیشتر بخوانید:دیدار نیمه‌تمام رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام بدون توافق خلع سلاح هسته‌ای

با این وجود، رئیس جمهوری آمریکا سه هفته پیش اعلام کرد که دستور لغو تحریم‌های جدیدی را که از سوی وزارت خزانه‌داری علیه کره شمالی وضع شده بود، صادر کرده است.

اما رهبر کره شمالی معتقد است که آمریکا به دنبال راهکارهای غیرقابل تحقق است، در حالی که حصول نتیجه واقعی از مذاکرات دو طرف نیازمند یک تصمیم‌گیری جسورانه از سوی آمریکا است.

این در حالی است که کره جنوبی، دو هفته پیش مدعی شد که مطابق تصاویر ماهواره‌ای مخابره شده، همسایه شمالی‌اش در حال اتمام عملیات بازسازی پایگاه پرتاب موشک است.

بیشتر بخوانید:هشدار سئول: عملیات بازسازی پایگاه پرتاب موشک کره شمالی رو به اتمام است

آقای کیم در ادامه سخنان خود ضمن خوب توصیف کردن روابط شخصی‌اش با آقای ترامپ گفت که از یک طرف آمریکا برای ادامه گفت‌و‌گو با کره شمالی ابراز تمایل می کند «ولی در مقام عمل همچنان با ما دشمنی می‌کند و بر ما فشار می آورد، روشی احمقانه که همانند بازی نفت و آتش است.»

رهبر کره شمالی خاطرنشان کرد که همزمان با روند بهبود روابط با کره جنوبی و برقراری آرامش در شبه جزیره کره «همچنان گزینه بازگشت به عقب و افزایش خطر وقوع جنگ در منطقه برای ما وجود دارد.»

او در پایان ابراز امیدواری کرد که آمریکا با یک تغییر رویکرد قابل توجه در نشست‌های آتی میان دو کشور حاضر شود تا توافقی مبتنی بر لحاظ منافع دو کشور حاصل شود.

بیشتر بخوانید:ترامپ تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را لغو کرد

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برخورد فیزیکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید با نیروهای امنیتی کره شمالی

۱۰۷امین سالگرد تولد بنیانگذار کره‌شمالی برگزار شد

حدود نیمی از مردم کره شمالی نیازمند کمک بشردوستانه هستند