Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رای‌دهندگان ایتالیایی بر روی مبل قرمز یورونیوز از دغدغه‌های خود می‌گویند

رای‌دهندگان ایتالیایی بر روی مبل قرمز یورونیوز از دغدغه‌های خود می‌گویند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک شهروند ایتالیایی مشکل کشورش را فرار مغزها می داند. او بر این باور است که با فرار کارآفرینان اقتصاد ایتالیا و کارآفرینی در آن تحت الشعاع قرار گرفته است.

آگهی

برنامه مبل قرمز یورونیوز در ادامه سفرهای خود به دور اروپا که در آستانه برگزاری انتخابات پارلمان اروپا انجام می شود به ایتالیا رفته است.

انتخابات پارلمان اروپا قرار است روز ۲۶ مه (پنجم خرداد) برگزار شود. یورونیوز تلاش می کند با تهیه برنامه مبل قرمز یورونیوز مخاطبان خود را در جریان نظرات و دغدغه های شهروندان اتحادیه اروپا قرار دهد.

در هفته های گذشته برنامه مبل قرمز یورونیوز به پرتغال و اسپانیا و فرانسه رفت. دغدغه اصلی رای دهندگان در پرتغال اقتصاد و نرخ بیکاری بود. این در حالی است که در اسپانیا نگرانی اصلی شهروندان مسائل سیاسی بود. توجه رای دهندگان فرانسوی به جنبش جلیقه زردها و برکسیت جلب شده است.

این هفته در جریان سفر به ایتالیا به شهر مودان در مرز فرانسه و ایتالیا رفتیم. محل حفاری خط ریل جنجالی لیون به تورین در نزدیکی این شهر واقع شده است.

موضوع ساخت خط قطار بین لیون و تورین در ایتالیا بیش از فرانسه جنجال ساز بود. حزب راست افراطی «لگا» از احداث این مسیر ریلی حمایت می کند. این در حالی است که «جنبش پنج ستاره» که شریک ائتلافی «لگا» در دولت فعلی است با این طرح مخالف است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

زمان سفر ریلی کنونی بین لیون و تورین چهار ساعت است. ساخت مسیر جدید قرار است زمان سفر بین این دو شهر را به یک ساعت و ۴۰ دقیقه برساند. پیش بینی می شود ساخت این خط ریلی با کاستن از تعداد کامیون ها در جاده های بین دو کشور ایتالیا و فرانسه منجر به کاهش میزان آلودگی هوا شود.

نیمی از هزینه این طرح ۸.۴ میلیارد یورویی را اتحادیه اروپا پرداخت می کند. دو کشور ایتالیا و فرانسه نیز هزینه ۵۰ درصد باقی مانده را به طور مساوی پرداخت می کنند. هزینه بالای احداث این مسیر ریلی یکی از دلایل عدم محبوبیت آن است. مخالفان این پروژه به تاثیر آن بر محیط زیست نیز اشاره می کنند.

تهیه کنندگان برنامه مبل قرمز یورونیوز پس از شهر مودان در فرانسه به شهر ویورون در ایتالیا رفتند. آنها در این شهر پای سخن شهروندان ایتالیایی نشستند.

سارا فالا شهروندی است که در ویورون بزرگ شده است اما اکنون در بریتانیا زندگی می کند.

او دلیل مهاجرت خود به بریتانیا از ایتالیا را کمبود فرصت ها در کشورش عنوان می کند. او در سال ۱۹۹۹ میلادی کشورش را ترک کرد. وی بر این باور است که اوضاع در کشورش از سال ۱۹۹۹ تاکنون تفاوتی نکرده است.

او معتقد است که «لجاجت» و «فساد مالی» مانع پیشرفت ویورون شده است.

یکی دیگر از شهروندان ویورون به نام سیگ سیگیسموندو از مواضع دولت کشورش ابراز نگرانی می کند. او معتقد است که دولت کشورش با «تبلیغات سیاسی» قصد دارد مشکلات ایتالیا را حل کند.

سیگ پائولو یک شهروند دیگر ایتالیایی است که مشکل کشورش را فرار مغزها می داند. او بر این باور است که با فرار کارآفرینان اقتصاد ایتالیا و کارآفرینی در آن تحت الشعاع قرار گرفته است.

با وجود کاهش تعداد پناهجویانی که از لیبی به ایتالیا مهاجرت می کنند موضوع ورود مهاجران به ایتالیا همچنان یکی از دغدغه های رای دهندگان در این کشور است.

موضوع مهاجرت نقش بسیار مهمی در انتخابات پارلمانی ایتالیا داشت. انتظار می رود این موضوع در انتخابات پارلمان اروپا نیز یکی از موضوعات اصلی باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرتغالی‌ها روی مبل قرمز یورونیوز از انتخابات پارلمان اروپا می‌گویند

شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟

ایتالیا؛ پل «تبتی»‌ با ارتفاع ۱۷۵ متر در اومبریا قول یک پیاده‌روی نفس‌گیر را به شما می‌دهد