Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ورود پناهجویان به قاره سبز؛ سکوت توئیتری گارد ساحلی ایتالیا و اسپانیا

ورود پناهجویان به قاره سبز؛ سکوت توئیتری گارد ساحلی ایتالیا و اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورونیوز با بررسی حساب توئیتری گارد ساحلی ایتالیا و اسپانیا به تحقیق در مورد راهبرد اطلاع رسانی آنها پرداخته است.

آگهی

هرچند ورود پناهجویان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه دارد اما گارد ساحلی دو کشور ایتالیا و اسپانیا اطلاع رسانی در این مورد را متوقف کرده است.

حساب های توئیتری گارد ساحلی اسپانیا و ایتالیا اطلاع رسانی در مورد نجات پناهجویان در دریای مدیترانه و ورود آنها به کشورهایشان را متوقف کرده اند. پییش از سال ۲۰۱۷ حساب توئیتری guardiacostiera@ به اطلاع رسانی در مورد عملیات جستجو و امداد در دریای مدیترانه می پرداخت.

حساب توئیتری salvamentogob@ نیز تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ به اطلاع رسانی درباره عملیات امداد و نجات پناهجویان می پرداخت. هر دو حساب توئیتری اکنون اطلاع رسانی در این مورد را متوقف کرده اند.

یورونیوز با بررسی حساب توئیتری گارد ساحلی ایتالیا و اسپانیا به تحقیق در مورد راهبرد اطلاع رسانی آنها پرداخته است.

دولت پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا متهم شده است که در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور قصد دارد چهره ای «سختگیرانه» از خود در برابر ورود پناهجویان به نمایش بگذارد.

گار ساحلی اسپانیا در گفتگو با یورونیوز در مورد عدم اطلاع رسانی درباره ورود پناهجویان به این کشور اعلام کرد که پس از تعیین راهبرد جدید خود در زمینه اطلاع رسانی، بار دیگر افکار عمومی را در جریان تحولات مربوط به ورود پناهجویان خواهد گذاشت.

این در حالی است که عدم اطلاع رسانی گارد ساحلی اسپانیا به معنای توقف ورود پناهجویان به این کشور نیست. بررسی ها نشان می دهد که ورود پناهجویان به اسپانیا نسبت به سال ۲۰۱۸ حدود ۶۶ درصد افزایش یافته است.

گارد ساحلی ایتالیا

گارد ساحلی ایتالیا آخرین بار در روز پنجم مارس سال ۲۰۱۷ در مورد ورود پناهجویان به این کشور توئیت کرده بود.

اطلاعاتی در زمینه ورود پناهجویان به ایتالیا در اختیار خبرنگاران در این کشور قرار نگرفته و امکان ارسال گزارش از بندرهای ورود پناهجویان به آنها داده نشده است.

ایتالیا اخیرا شاهد کاهش شدید آمار ورود پناهجویان به این کشور بوده است. ستاد فرماندهی ایتالیا نیز عملیات امداد و نجات پناهجویان در نزدیکی ساحل لیبی را متوقف کرده است.

اطلاعات مربوط ورود پناهجویان همچنان بر روی پایگاه اینترنتی گارد ساحلی ایتالیا قابل دسترسی است. این اطلاعات تا ماه دسامبر ۲۰۱۸ ماهانه منتشر می شد. پایگاه اینترنتی وزارت کشور ایتالیا نیز آمار مربوط به ورود پناهجویان را روزانه منتشر می کند.

اطلاعات موجود بر روی این پایگاه های اینترنتی نشان می دهد که عدم انتشار توئیت بر روی صفحه توئیتر گارد ساحلی ایتالیا به معنای عدم ورود پناهجویان به این کشور نیست.

طی سال جاری ۵۵۰ پناهجو وارد ساحل ایتالیا شدند و در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸، ۴۶ پناهجو توسط گارد ساحلی این کشور نجات یافتند.

این در حالی است که هیچگونه توئیتی در مورد ورود این پناهجویان منتشر نشده است.

دولت کنونی ایتالیا وعده داده بود که با موج ورود پناهجویان به این کشور مقابله خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فوتبال کودکان پناهجو برای صلح و امید

تشکیل دادگاه حقوق بشر اروپا بدلیل عدم صدور ویزای بلژیک به یک خانواده سوری

شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟