Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیشتازی دو حزب اصلی در نظرسنجی‌های انتخابات پارلمان اروپا

پارلمان اروپا
پارلمان اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی‌که حدود یک ماه تا انتخابات پارلمان اروپا باقی مانده است، نظرسنجی‌ها حاکی از پیشتازی کاندیداهای دو حزب اصلی راست میانه با نام «حزب مردم اروپا» و چپ میانه با نام «ائتلاف پیشرو سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها» هستند.

آگهی

در حالی‌که حدود یک ماه تا انتخابات پارلمان اروپا باقی مانده است، نظرسنجی‌ها حاکی از پیشتازی کاندیداهای دو حزب اصلی راست میانه با نام «حزب مردم اروپا» و چپ میانه با نام «ائتلاف پیشروی سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها» هستند.

موسسه «یوروپ الکتس» که به صورت منظم از مردم اروپا نظرسنجی می‌کند می‌گوید مسائلی که در ارتباط با برکسیت و مهاجرت پدید آمده است در تغییر تفکر شهروندان اتحادیه اروپا موثر بوده است.

توبیاس شیمنک، بنیانگذار یوروپ الکتس، به یورونیوز می‌گوید: «بسیاری از مردم با توجه به اتفاقاتی که درباره برکسیت در حال افتادن است از احزاب عوامگرا کناره گرفته‌اند چرا که شاهد تردید و عدم قطعیت هستند. از اهمیت موضوع مهاجرت نیز کاسته شده و این دلیلی است که احزاب راست‌گرا موضوعات کمتری در دسترس دارند تا با آن‌ها مانور دهند.»

در حالی‌که این نظرسنجی نشان می‌دهد دو حزب اصلی در انتخابات پیش رو پیروز خواهند شد، شمار نمایندگان منتخب هر دو حزب نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۴ اندکی ریزش خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

مطابق این داده‌ها، حزب مردم اروپا که در مجلس فعلی از مجموع ۷۰۵ کرسی پارلمان، ۲۱۷ کرسی را در اختیار دارد ۳۷ کرسی را از دست خواهد داد. این حزب در سال ۱۹۷۶ به دست احزاب دموکرات مسیحی اروپا تأسیس شد و امروز احزاب لیبرال محافظه‌کار و راست میانه نیز در آن حضور دارند.

«ائتلاف پیشرو سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها» نیز که در حال حاضر در پارلمان اروپا ۱۸۶ نماینده دارد، با ریزش ۵۶ کرسی مواجه خواهد شد.

حزب «اتحاد لیبرال دموکرات‌های اروپا» نیز با اقبال رومانیایی‌ها به حزب حاکم و همچنین فرانسوی‌ها به حزب «به پیش»، ۳۶ کرسی تازه در پارلمان کسب خواهد کرد.

انتخابات پارلمانی اروپا در کشورهای مختلف قاره اروپا از دوم تا پنجم خرداد ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

نخستین انتخابات مستقیم اروپایی ۲۳ خرداد ۱۳۵۸، یعنی ۴۰ سال پیش برگزار شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنور سرد انتخابات پارلمان اروپا در زادگاه ماکرون

نتایج یک نظرسنجی: ۴۳ درصد اروپایی‌ها نگران قدرت گرفتن احزاب عوام‌گرا هستند

انتخابات پارلمانی اروپا؛ چپ‌گرایان رادیکال چشم انتظار کرسی‌های بیشتر