Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سکوت اتحادیه اروپا در مقابل قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا

سکوت اتحادیه اروپا در مقابل قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا
Copyright 
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سخنگوی دستگاه سیاست و امور امنیتی اتحادیه اروپا در پاسخ به خبرنگار یورونیوز از موضع گیری و یا ابراز هرگونه واکنش نسبت به تحریم سپاه و تروریستی خواندن آن از سوی آمریکا خودداری کرد.

آگهی

اتحادیه اروپا فعلا درباره تحریم و تروریستی خواندن سپاه پاسداران موضعی نمی گیرد. موضع این اتحادیه در پاسخ به خبرنگار یورونیوز روشن شد.

نیما قدکپور، خبرنگار یورونیوز در بروکسل در کنفرانس روزانه کمیسیون اروپا از واکنش اتحادیه اروپا نسبت به تحریم‌های جدید سوال کرد.

مایا کوسیانچیچ، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به خبرنگار یورونیوز که از او پرسیده بود آیا اروپا نمی خواهد نسبت به تحریم‌های جدید واکنش نشان دهد و اینکه آیا این موضوع روی توافق هسته‌ای ایران، برجام، تاثیری خواهد گذاشت و یا نه؟ گفت که «هیچ توضیح خاصی درباره تصمیم ایالات متحده» نخواهد داشت.

وی افزود: «در اروپا ما ساختاری شناخته شده داریم، تمام اقدامات باید به رای و تایید تمام کشورهای عضو برسد. هنوز اینجا هیچ تصمیم جدیدی گرفته نشده است، به‌طور کلی می‌دانیم که تحریم‌هایی علیه ایران وجود دارند و جزئیات آن در دسترس است.» سخنگوی دستگاه سیاست خارجی و امور امنیتی اروپا هم چنین اعلام کرد امکان اینکه به‌زودی اتحادیه اروپا درباره تصمیم آمریکا بیانیه ای صادرکند وجود دارد.

آن طور که به نظر می رسد اتحادیه اروپا قصد ندارد پیش از جلسه اعضای آن در نشست رهبران اروپایی در این باره اظهارنظر کند. با این که رهبران اروپایی روز چهارشنبه در بروکسل گردهم می‌آیند اما به نظر می‌رسد با توجه به اولویت موضوع برکسیت این نشست بدون گفتگو درباره ایران پایان یابد.

بیشتر بخوانید:

تا کنون کشورهای اروپایی به جز فرانسه در این باره واکنش خاصی نداشته‌اند. روز سه شنبه یکی از سخنگویان وزارت خارجه فرانسه خواستار خودداری از هرگونه بی ثباتی در غرب آسیا شد و در سوال یک خبرنگار گفت: «نباید اجازه دهیم که تنش ها در منطقه خاورمیانه افزایش پیدا کند.»

البته وی تاکید کرد که سپاه پاسداران در چارچوب «حمایت از برنامه موشکی» ایران از سال ۲۰۱۰ به‌نوعی در لیست سازمان های مورد تحریم قراردارد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اضافه کرد که با وجود تحریم‌های جدید موضع اروپا نسبت به توافق هسته‌ای هیچ تغییری نخواهد کرد. وزارت خارجه چین نیز در واکنش به تروریستی خواندن سپاه پاسداران تاکید کرد که آمریکا باید دراین باره به «قواعد بین المللی احترام» بگذارد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصمیم آمریکا درباره سپاه پاسداران؛ روابط تهران و واشنگتن به کدام سو می‌رود؟

اتحادیه اروپا برغم مخالفت فرانسه گفتگوهای تجاری با آمریکا را آغاز می کند

از #من_سپاهی_ام تا #سپاه_تروریست؛ واکنش فضای مجازی به تصمیم اخیر ترامپ