دلار به ۱۴ هزارتومان رسید؛ ادامه پیشروی سکه طلا

 دلار به ۱۴ هزارتومان رسید؛ ادامه پیشروی سکه طلا
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با رکورد شکنی نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سِنا و صرافی‌های بانکی، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران به ۱۴ هزارتومان رسید.

آگهی

همزمان با رکورد شکنی نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سِنا و صرافی‌های بانکی، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران به آستانه ۱۴ هزارتومان رسید.

درست یک روز پس از آن که رئیس کل بانک مرکزی ایران مدعی شد که دلار در نرخ‌های بالای ۱۳ هزارتومان خریدار ندارد، نرخ خرید دلار در سامانه رسمی سنا و صرافی‌های بانکی به ۱۳ هزار و ۵۹۰ تومان افریش یافت و نرخ فروش دلار رسمی به ۱۳ هزار و ۶۹۰ تومان صعود کرد.

نرخ دلار رسمی در حالی روز دوشنبه به بالاترین سطح از آبان ماه گذشته  تاکنون رسید که طی معاملات روز یکشنبه نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان بود.

بیشتر بخوانید:رئیس بانک مرکزی ایران: دلار بالای ۱۳ هزارتومان خریدار ندارد

رکورد پیشین نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سنا پنجم‌ اسفندماه گذشته ثبت شده بود. البته نرخ ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومانی فروش دلار رسمی سپس وارد یک سیر نزولی شد و طی ۴ روز تا ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت.

اما همزمان با رکورد شکنی نرخ رسمی دلار، نرخ فروش این ارز در بازار آزاد تهران نیز که در پایان معاملات روز یکشنبه به ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده بود، با ۲۰۰ تومان افزایش به ۱۴ هزار تومان رسید.

در همین حال نرخ فروش هر یورو در بازار آزاد تهران از ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان گذشت.

بیشتر بخوانید:افت و خیز ۳۰۰ تومانی دلار در سال نو

بهای فروش هر قطعه تمام سکه طلا نیز تحت تاثیر رشد قیمت دلار و نرخ جهانی اونس طلا از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان فراتر رفت. نرخ جهانی اونس طلا طی داد و ستدهای روز دوشنبه بازار جهانی با نزدیک به ۶ دلار افزایش به یکهزار و ۲۹۷ دلار رسید.

هر دلار آمریکا طی مبادلات بازار آزاد ارز در فروردین سال ۱۳۹۷ نزدیک به ۴ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانک مرکزی به دلار ۱۳ هزار تومانی رضایت داد

نرخ دلار آمریکا در بازار تهران به پایین‌ترین حد در ۱۴۰۲ رسید

مذاکرات ایران و آمریکا شکست خورد؟