جودو؛ میکائیل اوزلر ترک مرد برتر روز پایانی گرند پری آنتالیا لقب گرفت

جودو؛ میکائیل اوزلر ترک مرد برتر روز پایانی گرند پری آنتالیا
جودو؛ میکائیل اوزلر ترک مرد برتر روز پایانی گرند پری آنتالیا Copyright Anadolu Ajansı
Copyright Anadolu Ajansı
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرند پری آنتالیا یک سرگرمی و نمایش جذاب برای کودکان سوری اردوگاه آوارگان کیلیس بود که میهمان افتخاری این تورنمنت بودند.

آگهی

رقابت های جایزه بزرگ جودو در آنتالیا روز یکشنبه با معرفی اوزان سنگین به کار خود پایان داد. مدال های طلا در این تورنمنت برندگان زیادی داشت به نحوی که چهارده کشور شرکت کننده در این مسابقات توانستند سهمی از آن داشته باشند.

بهترین جودوکار مرد

ترکیه یکی از این کشورها بود که در روز پایانی با درخشش میکائیل اوزلر موفق به دریافت مدال طلا در دسته منهای ۹۰ کیلوگرم شد. اوزلر با به نمایش گذاشتن تکنیک های زیبا ضمن کسب مدال زرین تماشاگران و به ویژه کودکانی که در سالن به تشویق بی امان او می پرداختند را حسابی به وجد آورد.

جودوکار ترک که عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را از آن خود کرد در فینال حریفی از گرجستان را از پیش رو برداشت.

میکائیل اوزلر پس از دریافت مدال خود از دستان رئیس فدراسیون جودو کشورش گفت: «با رفتن به فینال انرژی مضاعفی دریافت کردم و پس از پیروزی در مبارزه نهایی از اینکه توانستم شادی را برای تماشاگران و کودکان حاضر در سالن به ارمغان بیاورم بسیار خوشحال شدم. حالا من الگویی برای آنها هستم.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین جودوکار زن به ماریا واگنر آلمانی تعلق گرفت که در رقابت های وزن منهای ۷۸ کیلوگرم موفق به دریافت مدال طلا شد.

واگنر که پیش از این در گرند پری مراکش نیز بر سکوی نخست ایستاده بود در فینال این وزن کایلما آنتومارچی، حریفی از کوبا را با ترکیبی از فنون کوچی و اوچی شکست داد تا دومین پیروزی متوالی خود را در رقابت های فصل تجربه کند.

ماریا واگنر پس از ایستادن بر سکوی نخست گفت: «فنون کوچی در واقع جزو تاکتیک های من نبود اما با فنون اوچی برنامه خاصی داشتم. وقتی یک «اوچی ماتا» اجرا کردم منتظر ماندم تا پس از دفاع حریف وی را غافلگیر کنم و به امتیاز دست یابم. کوچی گاری فقط برای ترساندن حرف بود و به خوبی جواب داد.»

طلای ۱۰۰ کیلوگرم برای فرانسه

فن کوچی گاری برای جودوکار فرانسوی نیز کارساز بود به نحوی که سبب شد تا الکساندر ایدیر در فینال رقابت های وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم به طلا دست یابد.

جودوکار فرانسوی در مبارزه نهایی این وزن بر روی یک ضد حمله موفق شد رافائل بوزاکارینی، حریف برزیلی خود را شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

سهم آذربایجان از روز پایانی طلای ۷۸ کیلوگرم بود

در رقابت های وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم مدال طلا به ایرینا کیندزرسکا از جمهوری آذربایجان رسید.

جودوکار آذربایجانی که در گرند پری تل آویو نیز بر سکوی نخست ایستاده بود در فینال این وزن سوزا بئاتریز، حریف برزیلی را مغلوب کرد.

طلای سنگین ترین وزن مسابقات برای هلند

روی مایر، جودوکار هلندی مدال طلای سنگین ترین وزن تورنمنت را بر گردن انداخت.

مایر در فینال وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم لوانی ماتیاشویلی، دارنده عنوان نخست گرند پری تفلیس را با امتیاز وازاری شکست داد تا برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۷ صاحب مدال طلا در رقابت های تور جهانی جودو شود.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی تورنمت را آودانتیل شریکیشویلی، جودوکار گرجستانی در مبارزه رده بندی وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان به اجرا درآورد. این فن امتیاز ایپون و مدال برنز را برای ورزشگار گرجستانی به همراه داشت.

گرند پری آنتالیا یک سرگرمی و نمایش جذاب برای کودکان سوری اردوگاه آوارگان کیلیس بود که میهمان افتخاری این تورنمنت بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخشش جودوکاران فرانسه و کوزوو در آخرین روز جایزه بزرگ تفلیس

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت