نامه ترزا می به رئیس شورای اروپا برای تعلیق برکسیت تا ۳۰ ژوئن

نامه ترزا می به رئیس شورای اروپا برای تعلیق برکسیت تا ۳۰ ژوئن
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجلس عوام بریتانیا تاکنون سه بار با توافقی که نخست وزیر کشور با اتحادیه اروپا در مورد برکسیت به دست آورده مخالفت کرده است.

آگهی

یک مقام عالی رتبه اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که دونالد توسک، رئیس شورای اروپا احتمالا طرح تعلیق خروج بریتانیا از این اتحادیه به شکلی «منعطف» و به مدت ۱۲ ماه را مطرح خواهد کرد.

بنا به این گزارش پیشنهاد تعلیق «انعطاف پذیر» برکسیت روز جمعه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه خواهد شد. به گفته این مقام عالی رتبه اتحادیه اروپا براساس پیشنهاد فوق بریتانیا امکان خروج از اتحادیه اروپا پیش از پایان مهلت ۱۲ ماهه را خواهد داشت.

سخنان این مقام عالی رتبه اتحادیه اروپا در حالی بیان می شود که ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در نامه ای به دونالد توسک رسما درخواست کرد که خروج کشورش از اتحادیه اروپا تا روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر) به تعویق بیافتد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

قرار است پیشنهاد تعلیق «انعطاف پذیر» برکسیت روز ۱۰ آوریل در اجلاس اتحادیه اروپا به ترزا می ارائه شود.

در صورت پذیرش پیشنهاد اتحادیه اروپا از سوی لندن، بریتانیا مجبور به برگزاری انتخابات اروپا در ماه مه سال جاری میلادی خواهد شد.

مجلس عوام بریتانیا تاکنون سه بار با توافقی که نخست وزیر کشور با اتحادیه اروپا در مورد برکسیت به دست آورده مخالفت کرده است. این در حالی است که پارلمان بریتانیا همچنین با همه پیشنهادات جایگزین تاکنون مخالفت کرده است.

ترزا می و جرمی کوربین، رهبر حزب مخالف کارگر در حال مذاکره در مورد ارائه طرحی مشترک در مورد برکسیت هستند. هر دو طرف مذاکرات انجام شده را «سازنده» توصیف کرده اند. با این حال تاکنون توافقی بین دولت محافظه کار بریتانیا و حزب اصلی مخالف دولت به دست نیامده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جرمی کوربین: ترزا می به اندازه کافی در راه برکسیت گام برنداشته است

هشدار اروپا؛ با برکسیتِ بدون توافق کنترل گمرکی سریع آغاز خواهد شد

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد