حمله طالبان به نیروهای امنیتی افغانستان ۱۳ کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله طالبان به نیروهای امنیتی افغانستان سیزده کشته برجای گذاشت
حمله طالبان به نیروهای امنیتی افغانستان سیزده کشته برجای گذاشت

منابع محلی در افغانستان از حمله نیروهای طالبان به نیروهای امنیتی این کشور در ولایت بادغیس خبر می دهند. بر اساس این گزارش در حمله به چند پاسگاه در ولسوالی بالامرغاب دست کم سیزده تن از نیروهای امنیتی افغانستان کشته و ۲۲ دیگر زخمی شده اند.

رسانه‌های خبری در افغانستان با تهیه گزارشی در این خصوص به نقل از سربازان دولتی اعلام کرده اند که این حملات چند پاسگاه در ولسوالی بالامرغاب را هدف قرار داده و درگیری میان طرفین همچنان ادامه دارد.

این درگیری ها در حالی به اوج خود رسیده است که به گفته شورای ولایتی بادغیس نیروهای طالبان چهارشنبه شب حملات خود را برای تصرف این منطقه آغاز کرده بودند.

طلوع نیوز به نقل از عبدالعزیز بیک، رییس شورای ولایتی بادغیس اعلام کرده است در جریان این حملات از شب گذشته تاکنون دست کم پنجاه نیروی امنیتی جان باخته اند و به جز ساختان های متعلق به پلیس و نیروهای نظامی دیگر بخش ها تحت کنترل نیروهای طالبان درآمده است.

طالبان در حالی از ابتدای سال جاری میلادی بر شدت حملات خود به مراکز نظامی و دولتی افغانستان افزوده است که نمایندگان این گروه افراط گرا چندی است برای به دست گرفتن سهمی از قدرت بر سر آتش بس و توافقنامه صلح با فرستاده آمریکا و دیگر گروه های مخالف دولت کابل مذاکره می کنند.

ولایت بادغیس و به خصوص ولسوالی بالامرغاب پیشتر نیز به دفعات هدف حملات نیروهای طالبان قرار گرفته بود. آخرین مورد از این حملات چند هفته پیش باز می گردد که بنا به گزارش رسانه های محلی ده روز به طول انجامید و در جریان آن بیش از بیست سرباز ارتش افغانستان جان باختند.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید