مجلس عوام بریتانیا با هر ۴ پیشنهاد نمایندگان در مورد برکسیت مخالفت کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مجلس عوام بریتانیا با هر ۴ پیشنهاد نمایندگان در مورد برکسیت مخالفت کرد
کپی رایت  عکس از رویترز

مجلس عوام بریتانیا دوشنبه شب با هر چهار پیشنهاد نمایندگان این مجلس در مورد برکسیت مخالفت کرد.

جان برکو، رئیس مجلس عوام بریتانیا چهار طرح را از میان پیشنهادات نمایندگان پارلمان برای برون رفت از بن بست سیاسی در این کشور انتخاب کرده بود.

در یکی از این طرح ها پیشنهاد شده بود که بریتانیا «اتحادیه ثابت و جامع گمرکی» با اتحادیه اروپا داشته باشد. این گزینه پیش از این با اختلاف اندک ۲۷۱ رای در برابر ۲۶۵ رای رد شده بود. نمایندگان مجلس عوام بریتانیا دوشنبه شب نیز با ۲۷۶ رای مخالف در برابر ۲۷۳ رای به این طرح رای منفی دادند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در یکی دیگر از طرح ها پیشنهاد شده بود که بریتانیا در بازار مشترک اروپایی باقی بماند. پیشنهاددهندگان خواستار ایجاد منطقه تجارت آزاد بین بریتانیا و اتحادیه اروپا شده بودند. این گزینه پیش از این با ۲۸۳ رای در برابر ۱۸۹ رای رد شده بود. نمایندگان مجلس عوام دوشنبه شب با ۲۸۲ رای مخالف در برابر ۲۶۱ رای موافق بار دیگر این پیشنهاد را رد کردند.

یکی از دو طرح دیگری که نمایندگان مجلس عوام بریتانیا در مورد آن نظر داد پیشنهاد رای عمومی در مورد هرگونه توافق برکسیت بود. این گزینه پیش از این با ۲۹۵ رای در برابر ۲۶۸ رای رد شده بود. این راه حل این بار با ۲۸۰ رای موافق در برابر ۲۹۲ رای مخالف رد شد. آخرین پیشنهاد هم تمدید فرصت برای اجرای برکسیت از سوی پارلمان بود. نمایندگان مجلس عوام پیش از این با ۲۹۳ رای در برابر ۱۸۴ رای با این طرح مخالفت کرده بودند. آنها دوشنبه شب نیز با ۲۹۲ رای مخالف در برابر ۱۹۱ رای موافق به این پیشنهاد رای منفی دادند.

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا در حالی با هر چهار پیشنهاد نمایندگان این مجلس مخالفت کردند که پیش از این سه بار نیز با توافقی که ترزا می، نخست وزیر بریتانیا با اتحادیه اروپا به دست آورده است مخالفت کرده اند.