Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سیل در استان گلستان؛ اظهارات ضدونقیض درباره وضعیت گمیشان

منطقه گمیشان ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
منطقه گمیشان ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ Copyright یگان پهپاد واکنش سریع
Copyright یگان پهپاد واکنش سریع
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طبق گزارش‌های فرمانداری استان گلستان،‌ آب های ماندابی به وسعت ۶۰ کیلومتر‌مربع به شهرستان گمیشان رسیده و محدوده شمال و شمال شرقی مرکز شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است.

آگهی

آخرین گزارش‌ها از مناطق سیل زده شمال ایران حاکی است که سیلاب همچنان گمیشان در استان گلستان را تهدید می کند. تصاویر ثبت شده توسط پهپاد و گزارش های منتشر شده در صبح امروز شنبه حاکی از این بود که آب کل منطقه را فرا گرفته و با توجه به اختلاف ارتفاع کم این منطقه با دریای خزر و ادامه بارندگی متاسفانه امید چندانی به نجات شهر گمیشان نمی رود.

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان نوشته بود که شهر گمیشان در معرض آبگرفتگی است و از مردم خواسته می شود ضمن توجه به توصیه‌های اعلام شده با امدادرسانان همکاری کنند.

مجتبی جمالی تاکید کرده بود که ساکنان گمیشان باید به نقاط امن منتقل شوند و افرادی که در حال حاضر در منازل دو طبقه سکونت دارند باید طبقه اول ساختان خود را تخلیه کنند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

طبق گزارش‌های فرمانداری استان گلستان،‌ آب های ماندابی به وسعت ۶۰ کیلومتر‌مربع به شهرستان گمیشان رسیده و محدوده شمال و شمال شرقی مرکز شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی فرمانداری گمیشان، میرمحمد غراوی، در جلسه ستاد مدیریت بحران که روز شنبه ۱۰ فروردین تشکیل شد، اعلام کرده است که هدایت آب به سمت دریا و ایجاد مسیرهای دسترسی به مناطق سیل‌زده اولویت کمک‌رسانان است.

آخرین گزارش ها به نقل از رئیس ستاد مدیریت بحران استان گلستان حاکی از این است که تخلیه شهر گمیشان صحت ندارد.

خبرگزاری مهر به نقل از مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان «با تکذیب خبر تخلیه شهر گمیشان» از زبان وی می‌نویسد که «هشدارهای لازم را به شهروندان داده ایم و تخلیه کردن شهر صحت ندارد چرا که اقدامات برای خروج آب از شهر گمیشان در حال انجام است.»

بیشتر بخوانید:

اظهارات مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان در حالی مطرح می شود که برخی رسانه ها در ایران از جمله خبرآنلاین یپشتر با توجه به هشدارهای این مقام مسئول در خصوص سطح آبگرفتگی ها در گمیشان بر لزوم تخلیه این شهر تاکید کرده بودند.

از سوی دیگر بنا به گزارش های منتشر شده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با استناد به اطلاعات ماهواره‌ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده طی روزهای اخیر گفته است که برخلاف کاهش یافتن محدوده سیل در آق قلا، در گمیشان وسعت سطوح سیل زده به شدت افزایش یافته است.

آب‌گرفتگی کل منطقه گمیشان را پوشانده است-عکس از یگان پهپاد واکنش سریع
یگان پهپاد واکنش سریع
منطقه گمیشان ۱۰ فروردین ۱۳۹۸یگان پهپاد واکنش سریع
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استاد دانشگاه لایبنیتز هانوفر آلمان: سدسازی در سیل اخیر آق‌قلا نقش مخرب داشت

دست‌کم هفت نفر بر اثر سیل در مشهد و فریمان جان باختند

سیل و آبگرفتگی در ۲۱ استان ایران؛ در شمال کشور «آماده‌باش کامل» اعلام شد