نتانیاهو تصاویرش با اوباما را وارد کارزار انتخاباتی خود‌ کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نتانیاهو تصاویرش با اوباما را وارد کارزار انتخاباتی خود‌ کرد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در کارزار انتخاباتی خود، از تصاویر خود در کنار باراک اوباما، رئيس جمهوری سابق ایالات متحده استفاده کرده است، اما این‌بار برای تأکید بر سردی روابطش با وی.

چند هفته پیش بود که بیلبوردهایی با تصویر آقای نتانیاهو در کنار دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در اسرائيل نصب شد، در این تصاویر ترامپ لبخندی به لب داشت و دست نتانیاهو را به گرمی می‌فشرد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اما روز پنج‌شنبه دفتر نخست‌وزیر اسرائيل، برای جلب توجه رأی دهندگان روی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام ویدیویی را منتشر کرد که حاکی از روابط سرد وی با باراک اوباما بود.

براساس نظر سنجی‌ها، در انتخابات پیش رو بنیامین نتانیاهو رقابت نزدیکی با بنی گانتز دارد. عکس از رویترز

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بنیامین نتانیاهو در انتخابات پیش‌رو فاصله‌ای تنگاتنگی با بِنی گانتزِ میانه‌رو دارد که پیش از این رئیس نیروهای مسلح این کشور بود. 

ویدیوی اخیر نشان می‌دهد که آقای نتانیاهو در کاخ سفید، خطاب به باراک اوباما که چهره‌ای گرفته دارد می‌گوید که دیدگاه دموکرات‌ها برای رسیدن به صلح در خاورمیانه چندان واقع‌گرایانه نیست.

نتانیاهو به زبان عبری زیر این کلیپ نوشت: «من در برابر تمامی فشارها، همیشه از کشورمان دفاع خواهم کرد.»

باراک اوباما در این نشست گفته بود که بازگشت اسرائیل به مرزهای پیش از سال ۱۹۶۷ باید پایه مذاکرات برای تشکیل دولت فلسطینی باشد و نتانیاهو در این نشست تأکید می‌کند:‌ «این طور نخواهد شد. همه می‌دانند که اینطور نخواهد شد.»

تلاشهای باراک اوباما برای ایجاد صلح در خاورمیانه سرانجام در سال ۲۰۱۴ نافرجام ماند.

بیشتر بخوانید:‌