Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جرج کلونی: هتل‌های برونئی را برای احکام همجنسگراستیز تحریم کنید

جرج کلونی: هتل‌های برونئی را برای احکام همجنسگراستیز تحریم کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«هر بار که ما در این هتل‌ها اقامت کنیم پول این کار مستقیما به جیب کسانی می‌رود که تصمیم گرفته‌اند شهروندان خود را به خاطر همجنسگرا بودن سنگسار کنند.»

آگهی

جرج کلونی، ستاره سینما خواستار آن شد که مردم ۹ هتل لوکس وابسته به برونئی را تحریم کنند چرا که این کشور اعلام کرده از هفته آینده همجنسگرایان را سنگسار می‌کند.

وی طی یادداشتی در نشریه آنلاین هالیوود دِدلاین نوشت: «هر بار که ما در این هتل‌ها بمانیم یا نشستی در آنها برگزار کنیم یا آنجا شام بخوریم پول این کار مستقیما به جیب کسانی می‌رود که تصمیم گرفته‌اند شهروندان خود را به خاطر همجنسگرا بودن یا به اتهام زنا سنگسار کنند.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی در ادامه نوشت که خود چند بار در شماری از این هتل‌ها اقامت داشته اما از این امر غافل بوده است. از این مجموعه اقامت‌گاه‌های لوکس سه هتل در بریتانیا، دو هتل در آمریکا، دو هتل در فرانسه و دو هتل دیگر در ایتالیا قرار دارد.

این بازیگر هالیوود که پیش از این نیز به خاطر بدرفتاری برونئی با همجنسگرایان دو هتل این کشور در لس‌آنجلس را تحریم کرده بود گفته است که برونئي کشور کوچک و ثروتمندی است و این تحریم‌ها تأثیر چندانی بر آن ندارد و افزوده: «اما آیا واقعا می‌خواهیم به این نقض حقوق بشر کمک کنیم؟ آیا واقعا می‌خواهیم سرمایه قتل شهروندان بیگناه را تأمین کنیم؟»

پادشاهیِ برونئی کشوری است کوچک در جنوب شرقی آسیا که دو سوم جمعیت ۴۵۰ هزار نفری آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند. سلطان برونئی یکی از ثروتمندترین مردان جهان به شمار می‌رود.

روز گذشته مسئولان این کشور اعلام کردند قوانین مجازات اسلامی از روز سوم آوریل/چهاردهم فروردین‌ ماه در برونئي اعمال می‌شود که طبق آن اعدام به وسیله سنگسار در مورد رابطه جنسی میان دو همجنس‌ و نیز در مورد زنا به اجرا درمی‌آید و سزای جرائمی نظیر دزدی نیز از این پس قطع دست و پا خواهد بود.

برونئی که در سالهای اخیر به اسلام محافظه‌کار روی آورده چند سال پیش نیز از تمایل خود برای اعمال قوانین شریعت خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوریس دی، ستاره دهه‌های ۵۰ و ۶۰ سینمای هالیوود درگذشت

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد