Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمادگی کرملین برای دور جدید روابط با آمریکا پس از انتشار گزارش مولر

دونالد ترامپ و ولادمیر پوتین روسای جمهور آمریکا و روسیه
دونالد ترامپ و ولادمیر پوتین روسای جمهور آمریکا و روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از انتشار گزارش بازرس مولر درباره عدم وجود مدرکی دال بر «تبانی» میات روسیه و دونالد ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور، کرملین اعلام کرد آماده تحکیم روابط با ایالات متحده است

آگهی

پس از ارسال خلاصه‌ای از گزارش بازرس مولر توسط دادستان آمریکا به کنگره مبنی بر عدم وجود مدرکی دال بر «تبانی» میان روسیه و کمپ انتخاباتی دونالد ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور، کرملین اعلام کرد آماده تحکیم روابط با ایالات متحده است هرچند این بستگی به واشنگتن دارد که بخواهد پا پیش بگذارد یا نه.

دمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری روسیه، روز دوشنبه ۲۵ مارس با اعلام این مطلب گفت: «ما هنوز خود گزارش را ندیده‌ایم در نتیجه در موقعیتی نیستیم که بتوانیم درباره جزییات آن اظهارنظر کنیم. اما یک چیز موضع اصولی ماست و آن این‌که کشورمان هیچگاه در امور داخلی کشور دیگری از جمله ایالات متحده دخالت نکرده است.»

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا، روز یکشنبه ۲۴ مارس در نامه‌ای که به کنگره آمریکا فرستاد اعلام کرد بر اساس گزارش بازرس رابرت مولر اسناد و شواهد تبانی میان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و همکارانش در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جهوری سال ۲۰۱۶ در این کشور با روسیه به دست نیامده است.

کنستانتین کساشوف، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای روسیه، نیز با اشاره به انتشار گزارش جدید در حساب فیسبوک خود نوشت: «این فرصتی است برای تجدید روابط، اما سوال این‌جاست که آیا ترامپ این ریسک را قبول می‌کند یا نه؟».

آقای کساشوف گفت در شرایطی که روابط آمریکا و روسیه در دو سال اخیر آسیب فراوانی دیده است، موضوع پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد میان دو کشور می‌تواند آزمونی برای دور جدید نزدیکی روابط میان دو قدرت اتمی باشد.

رویترز
ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در نامه‌ای به کنگره آمریکا اعلام کرد مدرکی دال بر تبانی میان کمپ دونالد ترامپ و روسیه نیافته استرویترز

بیشتر بخوانید:

اظهارات مقامات سیاسی روسیه در حالی بیان میشود که خلاصه گزارش مولر علیرغم تبرئه دونالد ترامپ از اتهامات، مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را تایید کرده است.

مقامات روسیه همواره اتهام «تبانی» با کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ را رد کرده‌اند، اما نهادهای اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که کرملین پشت پرده هک کامپیوترهای حزب دموکرات بود تا با تخریب اعتبار هیلاری کلینتون نامزد این حزب، شانس پیروزی آقای ترامپ در انتخابات را افزایش دهد.

به گفته تحلیلگران، عزم جدی برای بهبود روابط میان روسیه و ایالات متحده را می‌توان در این مشاهده کرد که آیا دونالد ترامپ دعوت خود از ولادمیر پوتین را برای سفر به آمریکا تکرار خواهد ساخت یا خیر؟

رئیس جمهور ایالات متحده در ژوئیه سال گذشته در حاشیه اجلاس هلسینکی از آقای پوتین برای سفر به واشنگتن دعوت به عمل آورد، اما مدتی بعد آن دیدار را به تعویق انداخت و به بعد از انتشار گزارش مولر موکول کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف دموکرات‌ها بر سر طرح استیضاح ترامپ

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند