حمله نافرجام نارنجکی به کنسولگری روسیه در آتن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 حمله نافرجام نارنجکی به کنسولگری روسیه در آتن
حمله نافرجام نارنجکی به کنسولگری روسیه در آتن

فردی ناشناس صبح روز جمعه، ۲۲ مارس، کنسولگری روسیه در آتن را مورد حمله نارنجکی قرار دادند. منابع پلیس در پایتخت یونان ضمن تایید این خبر اعلام کردند که نارنجک پرتاب شده به درون حیاط کنسولگری روسیه منفجر نشده و بالطبع تلفات جانی و خسارات برجای نگذاشته است.

بر اساس گزارش رسانه ها این حمله توسط فردی موتورسوار انجام شده و مسئولیت آن تاکنون از سوی هیچ فرد یا گروهی برعهده گرفته نشده است.

منابع خبری در آتن و تحلیل گران در این کشور به طور معمول این نوع حملات را به برخی سازمان های چپ تندرو نسبت می دهند.

به گزارش پلیس یونان محله ای که ساختمان کنسولگری روسیه در آن واقع شده پس از وقوع این حمله به محاصره کامل درآمده و ماموران امنیتی به سرعت به محل حادثه اعزام شده اند.

حمله یاد شده ساعت ۲ بامداد و زمانی روی داده که درهای کنسولگری بسته بوده است. ماموران پلیس در تلاش هستند تا ارتباط احتمالی این حادثه با کشف یک موتور آتش گرفته در مرکز شهر را مورد بررسی قرار دهند.

آخرین حمله نارنجکی در آتن به ماه دسامبر باز می گردد که در جریان آن یکی از ساختمان های گروه تلویزیونی اسکای مورد حمله قرار گرفت. مقامات یونان حمله به تلویزیون اسکای را «حمله به دموکراسی» خواندند.

یونان از سالها پیش شاهد حملات مشابه به موسسات دولتی، سازمان های رادیو تلویزیونی، بانک ها یا نمایندگی های دیپلماتیک بوده که اغلب آنها به جنبش های چپ افراطی یا آنارشیست ها نسبت داده شده است.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید