Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توقف پروازهای شرکت ماهان‌ایر به پاریس از اول آوریل

توقف پروازهای شرکت ماهان‌ایر به پاریس از اول آوریل
Copyright https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dubai_Airport_16.08.2009_05-12-24.j
Copyright https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dubai_Airport_16.08.2009_05-12-24.j
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژانویه ۲۰۱۸ نیز پروازهای ماهان به مقصد آلمان لغو شده بود.

آگهی

پروازهای شرکت‌ هواپیمایی ماهان به مقصد فرانسه از ابتدای آوریل لغو خواهد شد. این خبر را خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از متصدیان دفتر ماهان‌ایر در تهران اعلام کرد.

یک متصدی در دفتر شرکت ماهان در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در زمینه به این خبرگزاری اعلام کرده است: «به ما اطلاع داده شد که پروازهای این هواپیمایی به مقصد فرانسه از ابتدای آوریل لغو خواهد شد.»

وزارت خارجه فرانسه ساعتی پس از انتشار این خبر، بدون ارایه جزییات بیشتر درباره آن تایید کرد که شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر ایران از ماه آوریل قادر به انجام سفر به فرانسه نخواهد بود.

تیم امور خدمات شرکت هواپیمایی ماهان نیز به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «ماهان‌ایر مجبور شده تا پروازهای خود به پاریس را لغو کند. این اقدام به دلیل تحریم‌های وضع شده علیه ایران انجام شده است.»

خبرگزاری فرانسه همچنین خبر داده که دو فرانسوی در ایران تایید کرده‌اند که با ایمیل مطلع‌ شده اند سفر برنامه‌ریزی شده‌شان در ماه آوریل لغو شده است. منابع فرانسوی نیز در همین زمینه اعلام کرده‌اند به دلیل تحریم‌ها، برنامه پروازها توسط طرف فرانسوی لغو شده است.

هواپیمایی ماهان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی در ایران به شمار می‌آید که مدتی است گرفتار تحریم‌های آمریکا شده است. با خروج آمریکا از برجام و اعمال دور تازه‌ای از تحریم‌های یکجانبه توسط این کشور علیه ایران، شرکت‌های هواپیمایی با چالش‌هایی جدی مواجه شده‌ و برخی شرکت‌های هوایی از جمله بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام پروازشان به ایران را لغو کردند.

ماه ژانویه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمان لغو شده بود. مقام‌های آلمانی در همین زمینه اعلام کرده بودند که لغو پروازهای ماهان به این کشور به دلیل «ملاحظات امنیتی» انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«قرارداد با ایرباس معلق، بوئینگ لغو و ای‌تی‌آر بلاتکلیف است»

کاهش ۳۰ میلیون بشکه‌ای صادرات ماهانه نفت ایران در مقایسه با سال گذشته

ورزشکاران با پیام صلح نام خود را بر روی میله‌های محل برگزاری المپیک پاریس نوشتند