Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد

کمیسیون اروپا گوگل را  به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد
Copyright REUTERS/Yves Herman
Copyright REUTERS/Yves Herman
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنت واکر، معاون ارشد امور بین‌الملل گوگل درباره مواضع اخیر کمیسیون اروپا گفت: «شرکت گوگل تا به اینجای کار تلاش کرده با ایجاد تغییرات مختلف در محصولات خود کاری کند تا نگرانی و دغدغه‌های مد نظر کميسيون اروپا برطرف شود.»

آگهی

نهاد ناظر بر رقابت کمیسیون اروپا، شرکت گوگل را به دلیل سوء استفاده از موقعیت در بازار مجازی و اعمال تبعیض نسبت به رقبا در زمینه تبلیغات آنلاین، به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که این جریمه معادل ۱.۲۹ درصد از حجم معاملات شرکت گوگل در سال ۲۰۱۸ است. کمیسر ناظر بر رقابت کمیسیون همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده که اقدام برای مبارزه با انحصار یک دهه قدمت دارد.

گوگل، یکی از غول‌های اینترنت جهان یک شرکت آمریکایی است. مارگارت وستاگر، کمیسر اروپایی مسئول در حوزه رقابت، روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: «رویکرد گوگل ناقض قوانین و مقررات اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با انحصار است.»

او همچنین افزود: «گوگل تسلط خود را بر آگهی‌های جستجوی آنلاین تثبیت کرد و با اعمال محدودیت‌های ضد رقابتی علیه وب سایت‌های ثالث [طرف‌هایی که نه به گوگل وابسته اند و نه شریک آن به شمار می‌روند] از خودش در برابر فشارهای رقابتی محافظت می‌کند.»

تلاش گوگل برای برطرف کردن دغدغه‌های کمیسیون اروپا

کنت واکر، معاون ارشد امور بین‌الملل گوگل در همین زمینه گفت: «شرکت گوگل تا به اینجای کار تلاش کرده با ایجاد تغییرات مختلف در محصولات خود کاری کند تا نگرانی و دغدغه‌های مد نظر کميسيون اروپا برطرف شود.»

اعمال محدودیت‌های ضد رقابتی از سوی گوگل موجب نگرانی وبسایت‌ها از جمله رسانه‌ها و سایت‌های مسافرتی شده است. صفحات گوگل در زمان جست‌وجو، نتایج جست‌وجو وآگهی‌های مرتبط را نشان می‌دهد. به عقیده کمیسیون اروپا، عمل خلاف گوگل در این مورد شامل کمرنگ کردن امکان انتشار نتایج جست‌وجو برای تمامی ناشران اطلاعات و شرکت‌های ثالث می‌شود.

اتحادیه اروپا سال ۲۰۱۸ نیز گوگل را به پرداخت ۴.۳۴ میلیارد یورو جریمه مالی محکوم کرده بود. در آن سال هم گوگل به نقض قوانین رقابتی اتحادیه اروپا محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غول‌های دیجیتالی آمریکا برای لابی در اروپا چقدر هزینه می‌کنند؟

جنگ ترکیه با گوگل؛ پشتیبانی گوشی‌های‌ اندرویدی جدید متوقف می‌شود

با استعفای بنیانگذاران گوگل، سوندار پیچای ریاست آلفابت را هم برعهده گرفت