Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اختلاف میان رئیس مجلس عوام و دولت بریتانیا بر سر رای‌گیری دوباره طرح برکسیت

اختلاف میان رئیس مجلس عوام و دولت بریتانیا بر سر رای‌گیری دوباره طرح برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استیو بارکلی وزیر برکسیت روز سه شنبه در انتقاد به جان برکو گفت که رئيس مجلس قواعد و استانداردهای خودش را به اجرا گذاشته است.

آگهی

جان برکو، رئیس مجلس عوام بریتانیا دوشنبه شب اعلام کرد که ترزا می نخست وزیر نمی تواند طرح قبلی خروج از اتحادیه اروپا را بدون هیچ تغییری به رای بگذارد. این مساله موجب بروز اختلاف جدی میان دولت محافظه‌کار و رئیس مجلس عوام شده شده است.

وی گفته است که دولت باید پیشنهاد جدیدی ارائه کند که مشابه طرح قبلی نباشد و احتمال بیشتری داشته باشند که اتحادیه اروپا آن را تصویب کند و بعد در پارلمان به رای گذاشته شود.

استیو بارکلی وزیر برکسیت روز سه شنبه در انتقاد به جان برکو گفت رئيس مجلس قواعد و استانداردهای خودش را به اجرا گذاشته است. او همچنین گفت برای اینکه بتوان برای سومین بار برای طرح قبلی رای‌گیری کرد باید نظر قانونگذاران (نمایندگان) تغییر کند.

وزیر برکسیت گفت که کشور در شرایط بحرانی به سر می برد و سوال اصلی برای رای دهندگان این است که سه سال بعد از همه‌پرسی برکسیت، چرا بسیاری از نمایندگان پارلمان به نتیجه این رفراندوم پایبند نیستند.

به گفته استیو بارکلی، آلترتاتیوهایی که برای طرح ترزا می وجود دارد یا رفتن به سمت برکسیت نرمتر است یا خروج از اتحادیه اروپا بدون هر گونه توافقی.

وی همچنین افزود که با توجه به مخالفت رئیس مجلس عوام، طرح برکسیت ترزا می احتمالا این هفته در پارلمان بریتانیا به رای گذاشته نمی شود و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به تاخیر خواهد افتاد.

وزیر برکسیت در پاسخ به این پرسش که آیا در این شرایط باید پارلمان را بویژه با دخالت ملکه منحل کرد، گفت که این گزینه مطرح نیست و انتخاب واقع بینانه‌ای به شمار نمی رود.

طرح ترزا می برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ۱۵ ژانویه و ۱۲ مارس در مجلس پارلمان بریتانیا به رای گذاشته شده بود که با مخالفت نمایندگان روبرو شد.

بر اساس زمانبندی از پیش اعلام شده قرار بود که در پایان مارس ۲۰۱۹ تصمیم گیری برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نهایی شود اما با وضعیت کنونی و همچنین تاکید استیو بارکلی وزیر برکسیت، بریتانیا خواستار تمدید برکسیت خواهد شد.

پیش از این ترزا می گفته بود که اگر این هفته پارلمان طرح برکسیت را تصویب کند آنها خواستار ۳ ماه تمدید برکسیت از اتحادیه اروپا خواهند شد. در وضعیتی که توافق دولت و پارلمان بریتانیا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، مشخص نیست تاخیر در خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تا چه زمانی تمدید خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان برکسیت: خروج با توافق، خروج بدون توافق یا لغو جدایی؟

تونی بلر به یورونیوز: طرح دولت بریتانیا برای برکسیت محکوم به شکست است

تصاویری از تشریفات پادشاهی و کالسکه سلطنتی در لندن؛ چارلز سوم پارلمان جدید بریتانیا را افتتاح کرد