Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تونی بلر به یورونیوز: طرح دولت بریتانیا برای برکسیت محکوم به شکست است

تونی بلر به یورونیوز: طرح دولت بریتانیا برای برکسیت محکوم به شکست است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانم می و کابینه دولت او در ماه ژوئیه بعد از یک روز مذاکره طرحی را ارائه دادند که بر اساس آن بریتانیا «دستورالعمل کاملی را درباره تمام کالاها» تببین خواهد کرد در «تطابق کامل با قوانین اتحادیه اروپا» خواهد بود.

آگهی

تونی بلر، نخست وزیر پیشین بریتانیا طرح دولت بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا را محکوم به شکست دانست.

آقای بلر در مصاحبه ای اختصاصی با یورونیوز طرح ارائه شده ترزا می را برای برکسیت «بدترین حالت ممکن» برشمرد و نتیجه گرفت که این شیوه «هیچ کس را راضی نخواهد کرد.»

خانم می و کابینه دولت او در ماه ژوئیه بعد از یک روز مذاکره طرحی را ارائه دادند که بر اساس آن بریتانیا «دستورالعمل کاملی را درباره تمام کالاها» تببین خواهد کرد که در «تطابق کامل با قوانین اتحادیه اروپا» خواهد بود.

بر اساس این طرح بریتانیا حاکمیت دیوان دادگستری اروپا را در موارد مورد اختلاف قبول خواهد کرد.

علاوه بر این اقدامات، بریتانیا در موارد صادرات و واردات کالا برای اتحادیه اروپا عوارض گمرک خواهد گرفت.

به دنبال ارائه این طرح، دو وزیر کابینه ترزا می از جمله بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا و دیوید دیویس، وزیر برکسیت از مقام خود استعفاء کردند.

بیشتر بخوانید: طرح ترزا می برای برکسیت؛ از هشدار بوریس جانسون تا مخالفت مذاکره‌کننده ارشد اروپا

تونی بلر، نخست وزیر پیشین بریتانیا در مصاحبه اختصاصی با یورونیوز در این باره گفت: «تصور ترزا می این است که باید به برکسیت جامه عمل پوشاند، یعنی با اینکه گزینه خوبی نیست باید صورت پذیرد.»

وی افزود: «البته باید در نظر داشت که نیت او خیر است و می خواهد بهترین کار را برای کشورش انجام دهد.»

نخست وزیر پیشین بریتانیا در مورد اقدامات نخست وزیر کنونی این کشور می گوید: «[ترزا می] قصد دارد برکسیت را به ملام ترین نحوه ممکن به سرانجام برساند. در این صورت می تواند به حامیان برکسیت بگوید که بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شده است و در عین حال بتواند اقتصاد کشور را نجات دهد.»

تونی بلر تصریح کرد: «از یک جنبه به نظر کاملا منطقی می رسد اما مشکل از آنجا آغاز می شود که با این شیوه از یک طرف او نمی تواند کسانی را که واقعا برکسیت را می خواهند، راضی کند و از طرف دیگر نیز در راضی کردن مخالفان برکسیت ناتوان خواهد بود.این سیاست شاید سازشکاری هوشمندانه ای به نظر برسد اما در عمل سازشی است که از دو طرف بدترین حالت ممکن است و به همین جهت هیچ کس را راضی نخواهد کرد.»

وی افزود: «به همین علت فکر نمی کنم این روش بتواند تایید کسی را در مجلس عوام بریتانیا جلب کند. به نظر من پارلمان به این سیاست رای منفی خواهد داد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شوخی عروسکی و موزیکال با رئیس پیشین پارلمان بریتانیا

اختلاف میان رئیس مجلس عوام و دولت بریتانیا بر سر رای‌گیری دوباره طرح برکسیت

برکسیت؛ در صورت عدم توافق فعالیت قطارهای پاریس لندن متوقف می شوند