برایان هوک: مردم ایران به جای لعنت فرستادن، علاقه‌مند به کار و اشتغال هستند

برایان هوک: مردم ایران به جای لعنت فرستادن، علاقه‌مند به کار و اشتغال هستند
Copyright  آسوشیتدپرس
نگارش از Euronews

حسن روحانی دیروز از مردم خواسته‌بود مسببان اصلی شرایط موجود را لعنت کنند.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در امور ایران می‌گوید مردم ایران  به جای لعنت فرستادن، علاقه‌مند به کار و اشتغال هستند.

بخش فارسی و دری حساب توییتر وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه با انتشار یک پیام توییتری به نقل از آقای هوک نوشت: «در واکنش به اقتصاد فلج کشور، روحانی از مردم ایران خواسته به آمریکا، اسرائیل و عربستان لعنت بفرستند! با متوسل شدن به نفرین و جادو، او به دنبال مقصر دانستن دیگران برای عملکرد خودش است. مردم ایران به جای  لعنت فرستادن علاقه مند به کار و اشتغال هستند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دیروز در جریان آخرین جلسه هیات دولت در سال ۱۳۹۷ با انتقاد شدید از تحریم‌های ایالات متحده و سیاست‌های اسرائیل و «ارتجاع منطقه» از مردم این کشور خواسته‌ بود مسببان اصلی شرایط موجود را لعنت کنند. 

ایران از زمان پیروزی انقلاب ۱۳۵۷، اکثر امیرنشین‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس را به‌عنوان «ارتجاع منطقه» معرفی می‌کند. 

بیشتر بخوانید: روحانی: علیه آمریکا به‌دلیل ارتکاب «جنایت علیه بشریت» ضد ایران شکایت می‌کنیم

 از زمان خروج یک‌جانبه ایالات متحده آمریکا از برجام و بازگشت و تشدید تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، اقتصاد ایران با دشواری‌های بسیاری رو‌به‌رو شده است. همزمان با کاهش فروش نفت و ناتوانی جمهوری اسلامی در ادامه کار در بازارهای بین‌المللی، لحن مقام‌های دولت حسن روحانی نسبت به ایالات متحده و رقبای منطقه‌ای به شدت تند شده است.

مطالب مرتبط