Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مخالفان الجزایری خواستار کناره گیری بوتفلیقه از قدرت وعدم مداخله ارتش شدند

مخالفان الجزایری خواستار کناره گیری بوتفلیقه از قدرت وعدم مداخله ارتش شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عبدالعزیز بوتفلیقه، ريیس جمهوری الجزایر روز یازدهم مارس پس از سه هفته از آغاز تظاهرات سراسری در الجزایر علیه قدرت ۲۰ ساله او، اعلام کرد که از حضور در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انصراف می‌دهد اما همزمان از تاخیر در برگزاری انتخابات که قرار بود ۱۸ ماه آوریل برگزار شود، خبر داد.

آگهی

یک گروه تازه تاسیس از مخالفان متشکل از رهبران و فعالان سیاسی الجزایری خواستار کناره گیری عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت با به پایان رسیدن دوره ریاست جمهوری‌ در بیست و هشتم ماه آوریل و عدم مداخله ارتش در امور سیاسی شدند.

گروه «هماهنگی ملی برای تغییر» در بیانیه‌ای با عنوان «سکوی تغییر» اعلام کرد: «باید هر چه سریعتری تغییراتی اساسی در نظام ایجاد شده و نیروهای جدیدی جایگزین شوند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

عبدالعزیز بوتفلیقه، ريیس جمهوری الجزایر روز یازدهم مارس پس از سه هفته از آغاز تظاهرات سراسری در الجزایر علیه نامزدی وی برای پنجمین دوره متوالی ریاست جمهوری، اعلام کرد که از حضور در انتخابات پیش رو انصراف می‌دهد اما همزمان از تاخیر در برگزاری انتخابات که قرار بود ۱۸ ماه آوریل برگزار شود، خبر داد.

رویترز
شادی مردم در کنار نیروی پلیس پس از اعلام انصراف بوتفلیقه از حضور در انتخابات ریاست جمهوریرویترز

بر اساس اعلام دفتر ریاست جمهوری، انتخابات الجزایر پس از تشکیل یک «کنفرانس ملی» در پایان سال ۲۰۱۹ برای اصلاح نظام سیاسی و قانون اساسی برگزار خواهد شد.

با وجود عقب‌نشینیِ نسبی رییس جمهوری الجزایر در برابر درخواست معترضان، مخالفت‌ها با ادامه کار وی در راس کشور همچنان ادامه دارد. شمار گسترده‌ای از مخالفان تشکیل دولت جدید و انتصاب نورالدین بدوی وزیر کشور سابق به مقام نخست وزیری را برای آینده این کشور خطرناک توصیف می‌کنند.

ارتش الجزایر در سال ۱۹۹۱، عملا با کودتا مانع از اجرای نتیجه انتخابات «دموکراتیک» پارلمانی و به قدرت رسیدن حزب «جبهه اسلامی برای نجات الجزایر» شد. پس از بازداشت هزاران نفر از اعضا و هواداران اسلام‌گرای این حزب، الجزایر برای یک دهه درگیر جنگ داخلی شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب موتلف دولت و بزرگترین اتحادیه الجزایر خواستار کناره‌گیری بوتفلیقه شدند

رئیس ستاد کل ارتش الجزایر: معترضان «اهداف ناب و نیت های خالص» دارند

بحران سیاسی در الجزایر؛ دانشگاه‌ها زودتر تعطیل می‌شوند