خانواده مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند درباره او چه می‌گویند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خانواده مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند درباره او چه می‌گویند؟
Copyright  Associated Press/CHANNEL 9

شبکه نهم تلویزیون دولتی استرالیا روز شنبه ۱۶ مارس در شهر گرافتون در ایالت نیو ساوت ولز این کشور با مادربزرگ و دایی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند مصاحبه کرد.

برنتون هریسون تارنت، مظنون استرالیایی الاصل حمله به مساجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، روز گذشته در دادگاه این شهر تفهیم اتهام شد.

ماری فیتز جرالد مادربزرگ این مهاجم ۲۸ ساله در این مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما همه شوکه هستیم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. رسانه‌ها می‌گویند که او مدت طولانی برای این کار برنامه‌ریزی کرده بود بنابراین من فکر نمی‌کنم که او ثبات روانی داشته باشد.»

او درباره شخصیت این مهاجم افزود: «برنت بیشتر وقتش را صرف یادگرفتن کامپیوتر و اینترنت و بازی کردن در کامپیوتر می‌کرد. از زمانی که به خارج کشور سفر کرد با پسری که ما می‌شناختیم خیلی متفاوت شد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مادربزرگ و دایی این مهاجم می‌گویند که وضعیت سختی را می‌گذرانند و آنچه برنتون ترنت انجام داده آنها را نیز خرد کرده است.

تری فیتز جرالد، دایی برنتون ترنت در این مصاحبه گفت: «اولش می‌گفتم ممکن نیست. نمی‌تواند او باشد تا اینکه تصویرش را دیدم.» وی در ادامه با ابراز تاسف از آنچه خواهرزاده‌اش انجام داده افزود: «ما متاسفیم برای آنچه خانواده‌های کشته‌شدگان و مجروحان متحمل شدند.»

در حمله روز جمعه ۱۵ مارس به دو مسجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، ۵۰ تن کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

برنتون هریسون تارنت حمله به نمازگزاران مسجد را به صورت زنده از فیس‌بوک پخش می‌کرد و پیش از انتشار ویدیو نیز بیانیه‌ای ۷۴ صفحه‌ای را روی اینترنت منتشر کرده و در آن علیه مهاجرت و انگیزه حمله خود مطالبی را بیان کرده بود.

بیشتر بخوانید: