صدها عضو داعش به همراه زنان و کودکان خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
صدها عضو داعش به همراه زنان و کودکان خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه کردند
کپی رایت  رویترز

صدها جنگجوی داعش به همراه زنان و کودکان، خود را در حومه باغوز تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه کردند.

روستای باغوز در شرق سوریه و در نزدیکی رودخانه فرات، آخرین سرزمین تحت کنترل دولت اسلامی (داعش) است. نیروهای عمدتا کرد دموکراتیک سوریه، با حمایت حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش از ماه فوریه عملیات خود را برای پازپس‌گیری این منطقه آغاز کردند.

با وجود خروج هزاران غیرنظامی از جمله زنان و کودکان از باغوز در هفته‌های گذشته، تصاویر منتشر شده از درون این منطقه نشانگر حضور صدها و بلکه هزاران غیرنظامی در نزدیکی میدان‌های نبرد است. یکی از فرماندهان داعش دو روز پیش در یک پیام صوتی اعلام کرد علاوه بر زنان و کودکان مردان بالای ۴۰ سال هم امکان خروج از باغوز و تسلیم خود به نیروهای دموکراتیک سوریه را دارند.

بیشتر بخوانید:

روز پنجشنبه، شبه‌نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا با همراهی بمباران‌های هواپیماهای ائتلاف، تلاش کردند تا بار دیگر به سوی منطقه باغوز پیشروی کنند. با این حال و به گفته یکی از فرماندهان یگان‌های مدافع خلق، این پیشروی به دلیل مقاومت شدید جنگجویان داعش اندک بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ماه گذشته وعده داده بود که کار داعش تا پایان فوریه به آخر می‌رسد. با این حال و با اعلام شکست ۱۰۰درصد خلافت اسلامی از سوی دونالد ترامپ، جنگجویان داعش همچنان در تونل‌های زیرزمینی باغوز مقاومت می‌کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید