Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیروهای دموکراتیک سوریه: غیرنظامیان باغوز به طور کامل تخیله نشده‌اند

نیروهای دموکراتیک سوریه: غیرنظامیان باغوز به طور کامل تخیله نشده‌اند
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ساعات اولیه روز پنجشنبه گزارش شد که منطقه باغوز در شرق سوریه و در مرز عراق کاملا توسط نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت آمریکا محاصره شده و ۲۰۰ خانواده ساکن آن از مناطق درگیر تخلیه شده‌اند.

آگهی

نیروهای دموکراتیک سوریه روز پنجشنبه ۲۱ فوریه اعلام کردند که تعدادی ازغیرنظامیان مناطق تحت کنترل داعش در شرق سوریه بر خلاف آنچه انتظار می‌رفت، منطقه را ترک نکردند و برخی خودروهای فرستاده شده تقریبا خالی بازگشته‌اند.

مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه به خبرگزاری رویترز گفته است که این نیروها پیش از ادامه حملات علیه نیروهای باقیمانده داعش در این مناطق تلاش برای تخلیه غیرنظامیان را ادامه خواهند داد.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در منطقه شب گذشته گزارش کرده بود که ۱۷ کامیون فرستاده شده به روستای باغوز صدها زن، مرد و کودک را از منطقه تخلیه کرده‌اند. بر همین اساس یکی دیگر از سخنگویان نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرده با وجود این که اکثر افراد باقیمانده غیرنظامی هستند اما احتمالا ستیزه‌جویان داعش نیز در میان آنها حضور دارند.

در ساعات اولیه روز پنجشنبه نیز گزارش شد که منطقه باغوز در شرق سوریه و در مرز عراق کاملا توسط نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت آمریکا محاصره شده و ۲۰۰ خانواده ساکن آن از مناطق درگیر تخلیه شده‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
غیرنظامیان روستای باغوز در خودروهای تخلیه غیرنظامیانرویترز

نیروهای دموکراتیک سوریه با پشتیبانی ایالات متحده از هفته‌ گذشته در تلاش هستند تا آخرین سنگرهای داعش در سوریه را پاکسازی کنند. به گزارش رویترز به نقل از منابع دولت عراق، این نیروهای تاکنون بیش از ۱۵۰ عراقی و نیروی خارجی عضو داعش را به بغداد تحویل داده‌اند.

پس از شکست و عقب نشینی داعش از قلمرو خودخوانده در سال ۲۰۱۷، اکنون روستای باغوز در مرز عراق و سوریه آخرین سنگر گروه موسوم به دولت اسلامی در خاک سوریه است.

رئيس امور حقوق بشر سازمان ملل در روزهای گذشته اعلام کرده بود که حدود دویست خانواده در این منطقه تحت کنترل داعش توسط این گروه به گروگان گرفته شده‌اند. میشل باشله با اعلام این موضوع خواستار تلاش برای تخلیه این افراد پیش از حمله به مواضع داعش شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها عضو داعش به همراه زنان و کودکان خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک سوریه کردند

پیشروی سریع نیروهای دموکراتیک سوریه برای تسخیر آخرین پایگاه داعش در سوریه

ترامپ: تمام سرزمین‌های تحت سلطه داعش پس گرفته شده‌اند