بیش از ۱۵۰ پیکارجوی داعش در باغوز تسلیم نیروهای دمکراتیک سوریه شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 ۱۵۰ پیکارجوی داعش تسلیم نیروهای دمکراتیک سوریه شدند
۱۵۰ پیکارجوی داعش تسلیم نیروهای دمکراتیک سوریه شدند

نبرد برای تسخیر آخرین سنگر پیکارجویان عضو گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در در شرق سوریه در حالی به نقطه پایان خود نزدیک می شود که برخی منابع از پیشروی قابل ملاحظه نیروهای دمکراتیک سوریه و تسلیم شدن شمار زیادی از داعشی ها خبر می دهند.

دیده بان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که حدود ۱۵۰ پیکارجوی داعش خود را تسلیم نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا کرده اند.

این نهاد غیردولتی که مقر آن در لندن است و از زمان آغاز مناقشه سوریه از سوی رسانه ها به عنوان یکی از منابع کسب اطلاعات در باره این بحران شناخته می شود در گزارش خود تاکید کرده است که در جریان حمله روز دوشنبه نیروهای دمکراتیک سوریه به روستای باغوز حدود چهارصد نفر از منطقه تحت اشغال نیروهای داعش خارج شدند.

بر اساس این گزارش پیکارجویانی که شمار آنها ۱۵۰ تن اعلام شده نیز در میان چهارصد فردی بوده اند که در پی پیشروی های روز دوشنبه خود را تسلیم نیروهای دمکراتیک سوریه کرده اند.

نیروهای دمکراتیک سوریه که هدایت و رهبری آنها را رزمندگان کرد شمال سوریه در دست دارند پشتر اعلام کرده بودند که آخرین سنگر نیروهای داعش در شرق این کشور را تحت محاصره خود قرار داده و منتظر خروج آخرین دسته از غیرنظامیان به گروگان گرفته شده برای انجام حمله نهایی هستند.

این نیروها همچنین شنبه شب گذشته اعلام کردند حدود سیصد نفر از مظنونان به عضویت در داعش را با این توجیه که «دستشان به خون کسی آلوده نبوده» آزاد کرده اند.

عملیات بزرگ نیروهای دمکراتیک سوریه از ابتدای ماه گذشته میلادی آغاز شد و انتظار می رود تا روزهای آینده با برچیدن آخرین سنگر نیروهای داعش در خاک سوریه به پایان برسد.

بیشتر بخوانید: