Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک پروژه هنری در سوئد؛ ماهی ۲ هزار یورو درآمد تا ۱۲۰ سال برای هیچ

یک پروژه هنری در سوئد؛ ماهی ۲ هزار یورو درآمد  تا ۱۲۰ سال برای هیچ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو هنرمند سوئدی می‌خواهند پروژه «اشتغال ابدی» را در این کشور کلید بزنند. این پروژه به یک کارمند خوش شانس اجازه خواهد داد تا سال‌های سال بی‌هیچ مسوولیتی حقوق ماهیانه دریافت کند.

آگهی

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که همواره دنبال رسیدن به یک کار همیشگی و مادام‌العمر، آن هم بی‌هیچ مسوولیتی بوده‌اند؟ یک شهروند خوش‌شانس سوئدی به داشتن چنین شغل ایده‌آلی نزدیک است. یک پروژه هنری که توسط دفتر هنرهای مردمی سوئد ایجاد شده است، بنا دارد یک موقعیت «اشتغال ابدی» را ارایه دهد. ایده اصلی این کار توسط دو ژاکوب سنی و سیمون گلدین از هنرمندان سوئدی مطرح شده است. آنها بنا داشتند یک فرد خوش شانس را استخدام کنند تا اینکه آن فرد تا پایان عمرش هیچ‌کاری انجام ندهد.

در توصیف این شغل آمده است که کارمند می‌تواند هرکاری دلش بخواهد و تصمیم داشته باشد به عنوان شغل انجام دهد و حقوق او نیز صرف نظر از شکل و نوع کار او پرداخت خواهد شد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هر صبح کارمند انتخاب شده در این پروژه هنری به وقت شروع شیفت کاری‌اش در ایستگاه قطار کوزوجن گوتنبرگ یک نور فلورسنت (مهتابی) را روشن خواهد کرد. بعد از این کار هم دیگری نیازی نیست که کارمند طی روز در ایستگاه قطار بماند تا اینکه زمان پایان شیفت فرا برسد.

درآمد ماهیانه از ۲۱ هزار کرون سوئد معادل ۲۰۳۲ یورو آغاز خواهد شد و با افزایش سالیانه ۳.۲ درصدی تا ۱۲۰ سال ادامه خواهد داشت.

آنهایی که برای پذیرفته شدن در این فرصت کاری عجله دارند باید کمی صبور باشند چرا که این پروژه تا باز شدن ایستگاه قطار در سال ۲۰۲۶ شروع نخواهد شد.

حامیان مالی این پروژه امیدوارند که پروژه «استخدام ابدی» بتواند تاریخ شایعه‌ها و جوک‌ها و داستان‌های خبری این منطقه را غنا بخشیده و بخشی از تاریخ شفاهی گوتنبرگ شود.

آنها مدعی اند که مدت زمان بی پایان این نحوه استخدام از نظر مالی قابل اجرا است و این برنامه می‌تواند تا زمانی ادامه داشته باشد که بازده سرمایه به طور قابل توجهی بالاتر از متوسط افزایش دستمزدها باشد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر سوئدی مدافع پناهجوی افغان به پرداخت جریمه محکوم شد

حضور دختر نوجوان سوئدی در داووس: فکری به حال گرمایش زمین کنید

سایه جنگ غزه و اعتراضات بر مسابقات یوروویژن ۲۰۲۴؛ خواننده هلندی قبل از فینال کنار گذاشته شد