سازمان ملل: تحریم‌ها بحران ونزوئلا را تشدید کرده است

سازمان ملل: تحریم‌ها بحران ونزوئلا را تشدید کرده است
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ونزوئلا از رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دعوت کرده بود که در ماه نوامبر گذشته برای مشاهده تاثیر تحریم های بین المللی به این کشور سفر کند.

آگهی

میشل باشله، رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید تحریم های بین المللی، بحران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در ونزوئلا را «تشدید» کرده است.

وی در برابر شورای حقوق بشر این سازمان اظهار داشت: «شرایط ونزوئلا به روشنی نشان می دهد که نقض حقوق مدنی و سیاسی از جمله عدم احترام به آزادی های اساسی و استقلال نهادهای کلیدی چگونه می تواند منجر به وخامت وضعیت حقوق اقتصادی و اجتماعی شود.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار است وضعیت کنونی ونزوئلا را روز ۲۰ مارس (۲۹ اسفند) با حضور میشل باشله بررسی کند. دولت ونزوئلا از رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دعوت کرده بود که در ماه نوامبر گذشته برای مشاهده تاثیر تحریم های بین المللی به این کشور سفر کند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از هواداران خود خواسته است که روز ۹ مارس (۱۸ اسفند) در چهارمین سالگرد اعلام تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا تظاهرات کنند.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلا اعلام کرده که واشنگتن ممکن است تحریم هایی را بر ضد شرکت های خارجی با کشورهای دیگر که به معامله با ونزوئلا ادامه می دهند وضع کند.

بنا به آمار سازمان ملل متحد از زمان آغاز بحران اقتصادی در ونزوئلا تاکنون دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر این کشور را ترک کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اخراج چهره مخالف ونزوئلا از کلمبیا؛ گوایدو: آزار و اذیت مادورو به بوگوتا رسیده است

گزارشگر سازمان ملل متحد به یورونیوز: اتحادیه اروپا باید روابط تجاری خود با اسرائیل را قطع کند

سازمان ملل: اسرائیل مانع انتقال کمک‌های غذایی به غزه می‌شود