مادورو: اقلیت دیوانه را شکست می‌دهم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مادورو: اقلیت دیوانه را شکست می‌دهم

نیکلاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا روز سه‌شنبه مخالفان دولت خود را «اقلیت دیوانه» خواند و گفت که آن‌ها را شکست خواهد داد. سخنان او در حالی مطرح شده که خوان گوایدو، رییس‌ مجلس این کشور روز دوشنبه از کلمبیا به ونزوئلا بازگشت.

گوایدو، و رهبر مخالفان در ونزوئلا روز سه‌شنبه اعلام کرد که او در گفت‌وگو با اتحادیه‌ها بنا دارد تا اعتصابات کارگران دولتی علیه مادورو را با هدف از کار انداختن بخش دولتی ترتیب دهد.

آقای گوایدو هوادارانش رو به برگزاری تظاهرات بزرگ در روز شنبه ۹ مارس دعوت کرد. آقای مادورو هم از شهروندان این کشور خواست در همین روز علیه و به مناسبت چهارمین سالگرد اعمال نخستین تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا در خیابان‌ها تجمع کنند. 

پس از آنکه خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا خود را رئیس جمهوری موقت نامید، ایالات متحده و پس از آن اکثریت قریب به اتفاق کشورهای قاره آمریکا و اروپا وی را به رسمیت شناختند. ایران، روسیه، ترکیه و چین مهم‌ترین حامیان بین‌المللی نیکلاس مادورو هستند.

ونزوئلا چند سالی است که با مشکلات اقتصادی و سیاسی درگیر است. اقتصاد ورشکسته، گرسنگی و آشوب بخشی از این کشور را در بر گرفته است.  تورم نجومی و وضعیت اقتصادی در این کشور بسیاری را مجبور به مهاجرت کرده است.

بیشتر بخوانید: