خاتمی: بعید می دانم دیگر مردم با حرف من پای صندوق رای بروند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خاتمی: بعید می دانم دیگر مردم با حرف من پای صندوق رای بروند
Copyright  عکس از ایسنا

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران می گوید بعید می داند در دور آینده انتخابات مردم با حرف وی و اعضای فراکسیون امید مجلس پای صندوق رای بروند.

وی در دیدار با اعضای فراکسیون امید اظهار داشت: «دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رای بدهید. آیا فکر می‌کنید در دور آینده انتخابات به حرف من و شما مردم پای صندوق‌ها خواهند آمد؟ بعید می‌دانم مگر اینکه در یک سال آینده تحولی رخ دهد.»

رئیس جمهوری اسبق ایران گفت: «امروز من از سوی مردم با این سوال مواجهم که ما را کشاندید پای صندوق رای، یک مورد نشان دهید که در راستای اصلاحات واقعی باشد؛ آیا قوه قضاییه و نحوه برخوردها بهتر شد یا بخش خصوصی سالم می‌تواند در عرصه حضور داشته باشد؟ آیا رویکردهایی که ما را در تنگناهای بزرگ خارجی قرار داد، اصلاح شد یا در برابر رویکردهای سالم مقاومت شد تا مردم نتیجه امتیازی که به دست آمده را احساس نکنند؟»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

پنجمین رئیس جمهوری ایران افزود: «متأسفانه با خواست جریان‌های داخلی یأس در جامعه ما در حال افزایش است و ریزش از اصلاح‌طلبان به سبد جریان های رقیب اصلاحات نمی‌رود، بلکه به سبد براندازان روانه می شود.»

سخنان محمد خاتمی در حالی بیان می شود که وی با دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق های رای نقش پررنگی در پیروزی مجدد حسن روحانی، رئیس جمهوی فعلی و عملکرد فهرست امید در انتخابات مجلس ایفا کرد.

رئیس جمهوری پیشین ایران در مورد تصویب یا رد «اف ای تی اف» در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «درباره "اف ای تی اف" ضمن احترام به نظرات موافق و مخالف، نمی‌دانم با توجه به مصالح ملی، به چه حسابی در مقابل آن مقاومت می‌شود.»

وی افزود: «کاری نکنیم که اجماعی به نفع ترامپ ایجاد شود و مجلس باید از دستاورد خود یعنی تصویب "اف ای تی اف" به شکل جدی دفاع کند.»

مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در جلسه روز شنبه گذشته خود تصمیم گیری در مورد «اف ای تی اف» را به جلسه آتی این نهاد در سال آینده موکول کرد.