Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دونالد توسک: به احزاب «اروپاستیز» رای ندهید

دونالد توسک: به احزاب «اروپاستیز» رای ندهید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس شورای اروپایی از شهروندان عضو اتحادیه اروپا خواست از رای دادن به احزاب ضداروپایی و اروپایی ستیز در انتخابات ماه مه بپرهیزند.

آگهی

رئیس لهستانی شورای اروپا، یکی از سه نهاد مهم اتحادیه اروپا، از تمامی رای دهندگان اروپایی خواست در انتخابات پیش رو احزاب ضداروپایی و اروپاستیز را نفی کرده و نگذارند پای افرادی که خواهان «ویرانی ایده اروپای واحد» هستند به پارلمان باز شود.

ماه مه آینده، کمتر از دو ماه دیگر انتخابات اروپایی برگزار می شود.

دونالد توسک که در چهارسال اخیر رئیس شورای اروپایی بوده است بزودی و پس از انتخابات ماه مه جایش را به فرد جدیدی خواهد داد.

بسیاری او را محبوب ترین رهبر اروپایی نهادهای اروپایی حال حاضر می خوانند. همتایان او در دیگر نهادهای اتحادیه اروپا ژان کلود یونکر در کمیسیون اروپا و تایانی رئیس پارلمان اروپا هستند.

دونالد توسک که در نشستی در بروکسل سخنرانی می کرد گفت: « نیروهای زیادی در اروپا و خارج از اروپا (روسیه) خواهان برهم زدن رویای اروپای واحد هستند. نمونه آن پیروزی سناریوی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در همه پرسی سال ۲۰۱۶ است.» به گفته رئیس شورای اروپا شهروندان و رای دهندگان اروپایی باید با آگاهی و دانش فراوان مانع پیروزی احزابی بشوند که از «خارج از اروپا» کنترل می شوند.

بیشتر بخوانید:

ترامپ در واکنش به سخنان تند دونالد توسک: اروپا بدرفتاری کرده است

پس از آغاز بحران بی سابقه مهاجرت های غیرقانونی به اروپا گروه های راست گرای افراطی در سراسر قاره انگشت اتهام را به سمت اروپا و سیاستهای باز آن نشانه رفتند. در سه سال اخیر اتریش و ایتالیا، دو کشور صنعتی و مهم عضو اتحادیه اروپا، شاهد به قدرت رسیدن راست گرایان افراطی بوده است. این دو کشور دو دروازه ورودی دریایی و زمینی ورود مهاجران به قاره سبز هستند.

دونالد توسک هم چنین در بخشی از سخنانش از رئیس جمهوری فرانسه انتقاد کرد. امانوئل ماکرون، دوشنبه پیشنهاد همکاری های گسترده تر اروپایی در راستای «رنسانس» و تولد دوباره اروپای واحد را داده بود. به گفته رئیس شورای اروپایی اروپا نمی تواند منتظر رنسانس بماند چرا که وقت تنگ است و گروه های افراطی بیش از پیش قدرت گرفته اند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس‌ شورای اتحادیه اروپا: ترامپ احتمالا بزرگترین چالش اروپاست

دعوت توسک از بریتانیا برای بازگشت دوباره به اتحادیه اروپا

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند