احتمال حمایت پلیس بریتانیا از سیاستمداران در برابر اتهامات آزار جنسی

جلسه بررسی تحقیق آزار جنسی در بریتانیا
جلسه بررسی تحقیق آزار جنسی در بریتانیا Copyright AFP/FILE PHOTO
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مشاور حقوقی نزدیک به پرونده تحقیق درمورد آزار جنسی کودکان در بریتانیا می‌گوید ممکن است پلیس و احزاب سیاسی این کشور تلاش کرده باشند تا از افراد رده‌بالای متهم در این پرونده حمایت کنند.

آگهی

یک مشاور حقوقی نزدیک به پرونده تحقیق درمورد آزار جنسی کودکان در بریتانیا می‌گوید ممکن است پلیس و احزاب سیاسی این کشور تلاش کرده باشند تا از افراد رده‌ بالای متهم در این پرونده حمایت کنند.

این پرونده که بر ادعاها پیرامون آزار جنسی کودکان توسط اشخاص سرشناس عرصه عمومی متمرکز است، به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد پلیس در برابر تعقیب چنین ادعاهایی با «اکراه» عمل کرده است.

برایان آلتمن، مشاور حقوقی پرونده، می‌گوید هدف تحقیق این است که آیا مداخله‌ای برای منع تعقیب افراد سرشناس صورت گرفته است و آیا هیئت رهبری احزاب به پنهان سازی اتهامات کمک کرده‌اند یا نه.

تحقیق مستقل در مورد آزار جنسی کودکان (IICSA) یکی از بزرگترین و پرهزینه‌ترین پرونده‌های قضایی در دست بررسی در بریتانیا است. انتظار می‌رود تکمیل بررسی پرونده این آزار‌ها که موارد گسترده‌ای مربوط به دهه‌های ۷۰ تا ۹۰ میلادی را نیز دربر می‌گیرد، ۵ سال تمام به طول بیانجامد.

بیشتر بخوانید:

AFP
نام ادوارد هیت، نخست وزیر درگذشته بریتانیا، نیز در لیست متهمان پرونده آزار جنسی کودکان آمده استAFP

موضوع سوءاستفاده جنسی گسترده از کودکان زمانی علنی شد که جیمی ساویل، از چهره‌های شناخته شده تلویزیون بریتانیا متهم به کودک آزاری شد.

در پی دریافت شکایات متعدد از آزار جنسی کودکان، ترزا می وزیر وقت کشور بریتانیا در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت کمیته مستقلی برای بررسی این شکایات تشکیل دهد.

پلیس بریتانیا می‌گوید تا کنون۱۴۰۰ مظنون را شناسایی کرده است که از این تعداد، ۲۶۱ نفر به وسیله قربانیان سوءاستفاده جنسی شناسایی شده‌اند. در میان مظنونان، ده‌ها سیاستمدار و حتی ستارگانی از دنیای ورزش و تلویزیون وجود دارند.

از جمله افراد برجسته ای که نامشان در این پرونده مطرح شده است، می توان به ادوارد هیث نخست وزیر بریتانیا در سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۴ و درگذشته در سال ۲۰۰۵ اشاره کرد.

پیشتر ادعا شده بود پلیس در دهه ۹۰ به دلیل نقش او در شکایات مربوط به رسوایی آزار جنسی کودکان، تحقیقات در این پرونه را به درستی انجام نداده و آن را مسکوت گذاشته است.

پلیس اکنون می‌گوید اگر آقای هیث اکنون زنده بود در مورد اتهام آزارجنسی یک پسربچه از او بازجویی به عمل می‌آورد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا؛ ۸۴ درصد اعضای باندهای کودک آزاری آسیایی تبارند

واکنش به تحقیقات در مورد کودک آزاری نخست وزیر سابق در بریتانیا

بزرگترین حکم قضایی اشتباه در بریتانیا؛ مجرم اصلی در کلاهبرداری اداره پست که بود؟