Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پوشش مثبت رسانه‌های دولتی کره شمالی از مذاکرات نیمه تمام ترامپ-کیم

پوشش مثبت رسانه‌های دولتی کره شمالی از مذاکرات نیمه تمام ترامپ-کیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر خلاف گذشته پوشش رسانه‌های دولتی کره شمالی از دومین نشست ترامپ-کیم که در هانوی، پایتخت ویتنام برگزار شد، خالی از نطق‌های آتشین درباره برنامه تسلیحات هسته‌ای این کشور و تحریم‌ها بود.

آگهی

تلویزیون دولتی کره شمالی روز جمعه اول مارس (دهم اسفند) با اشاره ای گذرا به دیدار نیمه تمام رهبر این کشور با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا نشست هانوی را «سازنده» خواند.

ناظران معتقدند پوشش معتدل اخبار مذاکرات کیم جونگ اون و دونالد ترامپ و برجسته کردن جنبه‌های مثبت این نشست از سوی رسانه‌ ملی کره شمالی حاکی از تمایل این کشور به ادامه مذاکرات دارد.

بر خلاف گذشته پوشش رسانه‌های دولتی کره شمالی از دومین نشست ترامپ-اون که در هانوی پایتخت ویتنام برگزار شد، خالی از نطق‌های آتشین درباره برنامه تسلیحات هسته‌ای این کشور و تحریم‌ها بود.

روزنامه دولتی رودونگ سینمون در صفحه اول خود بدون اشاره به دیدار نیمه‌تمام رهبران آمریکا و کره شمالی و لغو مراسم امضای توافق نشست، از مذاکرات تجلیل کرد. عکس‌های پوشش مراسم در روزنامه، کیم جونگ اون خندانی را نشان می‌داد که دوستانه با دونالد ترامپ در حال گفتگو بودند.

روزنامه دولتی رودونگ سینمون در توصیف مذاکرات کیم جونگ اون و دونالد ترامپ نوشت: «آنها گفتگویی سازنده و صریح درباره مسائل و مشکلات عملی پیش‌ِرو در زمینه بهبود روابط کره شمالی و ایالات متحده آمریکا داشتند.»

بیشتر بخوانید:

تلویزیون دولتی در گزارش خود به لغو برنامه رسمی صرف نهار دونالد ترامپ با کیم جونگ اون و مراسم امضای توافق پایانی، اختلاف بر سر تقاضای کره شمالی درباره برداشته شدن تحریم‌ها، خواسته آمریکا در زمینه خلع سلاح هسته‌ای و درنهایت شکست مذاکرات اشاره‌‌ای نکرد.

خبرگزاری کره شمالی نیز در پوشش اخبار این نشست از «قدرشناسی» کیم جونگ اون نسبت به «قدم‌های مثبت ترامپ برای برگزاری دیدار و گفتگویی موفق» و «قول برای ملاقاتی در آینده» سخن گفت.

از سوی دیگر، کاخ سفید پس از پایان دومین روز نشست دونالد ترامپ با کیم جونگ اون اعلام کرد که در این نشست هیچ توافقی برای خلع سلاح کره شمالی حاصل نشد اما « دو رهبر مذاکرات مثبتی در زمینه خلع سلاح هسته‌ای و مسائل اقتصادی» داشتند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی در تدارک پرتاب موشک

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد

آزمایش موشکی تازه کره شمالی؛ سئول: به همراه آمریکا اوضاع را رصد می‌کنیم