مرگ امیلیانو سالا؛ نانت از کاردیف شکایت کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرگ امیلیانو سالا؛ نانت از کاردیف شکایت کرد

باشگاه «اف ث نانت» فرانسه از باشگاه لیگ برتری کاردیف به فیفا شکایت کرد.

این باشگاه در جریان فروش امیلیانو سالا، مهاجم آرژانتینی نانت، از باشگاه ولزی شکایت کرده است. نانت امیلیانو سالا را به کاردیف فروخته بود و در جریان سفر این مهاجم به ولز، فوتبالیست ۲۸ ساله دچار سانحه هوایی شد و جان باخت.

سخنگوی فیفا چهارشنبه به خبرنگاران گفت شکایت باشگاه فرانسوی از سوی فیفا دریافت شده است. وی اعلام کرد که فدراسیون بین المللی فوتبال در اولین فرصت شکایت نانت را بررسی می کند.

پس از مرگ امیلیانو سالا باشگاه کاردیف که وی را از نانت خریده بود از پرداخت وام اول ۶ میلیون یورویی به باشگاه فرانسوی امتناع ورزید.

بیشتر بخوانید:

باشگاه کاردیف این ستاره نانت را ۱۷ میلیون یورو برای نیم فصل دوم لیگ برتر خریداری کرده بود. باشگاه نانت از اول فوریه ده روز به باشگاه ولزی فرصت داد تا اولین بخش از بدهی خرید امیلیانو سالا را پرداخت کند. حال با عدم پاسخگویی باشگاه ولزی فرانسویها شکایت به فیفا برده اند.

کاردیف ادعا می کند امیلیانو سالا در جریان سفر به کاردیف در هواپیمای دلال مورد اعتماد نانت بوده است و مسئولیت مرگ او با کاردیف نیست.

جسد امیلیانو سالا که به همراه دلال و خلبان یک جت خصوصی در دریای مانش سقوط کرده بود هفتم فوریه گذشته توسط پلیس بریتانیا در جزیره گرنسی پیدا شد.