Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گرسنگی در ونزوئلا؛ میلیون‌ها سگ و گربه در خطر خورده شدن

گرسنگی در ونزوئلا؛ میلیون‌ها سگ و گربه سرگردان در خطر خورده شدن
گرسنگی در ونزوئلا؛ میلیون‌ها سگ و گربه سرگردان در خطر خورده شدن
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنشگران حامی حیوانات همچنین از خطر خورده شدن حیوانات سرگردان به دست انسان‌های گرسنه خبر می‌دهند. آنها می‌گویند بعضی از مردم از فرط گرسنگی و فقر، سگ و گربه می‌خورند.

آگهی

در ونزوئلا بیش از سه میلیون سگ خانگی در خیابان‌ها پرسه می‌زنند و بعضی از مردم آنها را برای خوردن می‌کشند.

صاحبان بیشتر این حیوانات به دلیل تنگدستی و برای فرار از بحران اقتصادی به خارج مهاجرت کرده و آنها را رها کرده‌اند. برخی دیگر از آنها نیز تنها به دلیل آن که صاحبا‌ن‌شان دیگر قادر به تهیه غذا برای آنها نیستند، از خانه بیرون انداخته شده‌اند. به جز سگ‌ها، بسیاری از حیوانات خانگی دیگر در ونزوئلا هم به همین سرنوشت دچار شده‌اند.

انجمن‌های حمایت از حیوانات ونزوئلا در تلاشند تا به کمک اعضا داوطلب خود به این حیوانات کمک کنند. آلیسیا ولاسکو ویزو، رئیس بنیاد «داوطلبان حمایت از حیوانات» در شهر وارگاس ونزوئلا می‌گوید: «موارد بسیار زیادی از حیوانات خانگی رها شده به ما گزارش می‌شود. ما در اضطراب بدی به سر می‌بریم، اما تلاش می‌کنیم تا هر روز به این حیوانات کمک کنیم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

سختی کار این کنشگران به ویژه در فراهم کردن پول غذای حیوانات است. به گفته آلیسیا در حالی که درآمد روزانه بسیاری از داوطلبان معادل کمتر از ۶ دلار آمریکاست، قیمت هر بسته غذای سگ بین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار و غذای گربه بین ۷۰ تا ۲۰۰ دلار است. او همچنین به ذکر این که شهروندان قادر نیستند به انجمن‌ها کمک خاصی بکنند، می‌افزاید: «ما کنشگران حقوق حیوانات خودمان در بحران به سر می‌بریم و وضعیت حیوانات رها شده هم روز به روز بدتر می‌شود چون هر روز تعداد دیگری به بقیه‌شان اضافه می‌شود. مثلا خود من الان سرپرستی ۱۷ سگ و ۸ گربه را به تنهایی بر عهده دارم. سرپرستی خانواده خودم هم با من است.»

برخی از کنشگران حامی حیوانات همچنین از خطر خورده شدن حیوانات سرگردان به دست انسان‌های گرسنه خبر می‌دهند. آنها می‌گویند بعضی از مردم از فرط گرسنگی و فقر، سگ و گربه می‌خورند.

با این حال شمار افراد فقیری که با وجود گرسنگی و نداری به جای شکار سگ و گربه تلاش می‌کنند تا آنها را از گرسنگی و خورده شدن نجات بدهند، کم نیست.

بحران اقتصادی و فشار گرانی‌ها در ونزوئلا مردم این کشور را از ماه‌ها پیش به تنگ آورده است، به طوری که در روزهای گذشته اخباری از خورده شدن حیوانات وحشی در این کشور منتشر شد. در آخرین مورد از حیوان‌خواری روز دوشنبه ۶ بهمن شماری از حیوانات موجود در باغ‌وحش شهر زولیا به دست افراد گرسنه دزدیده و خورده شدند.

بحران اقتصادی ماه‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز بحران سیاسی در ونزوئلا بوده است.

بیشتر بخوانید:

بحران گرسنگی در ونزوئلا: حیوانات باغ‌وحش «دزدیده و خورده شده‌اند»

ونزوئلا؛ روزانه ۴۵هزار نفر از فقر به کلمبیا می گریزند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران گرسنگی در ونزوئلا: حیوانات باغ‌وحش «دزدیده و خورده شده‌اند»

نتیجه یک تحقیق: سال گذشته وزن هر ونزوئلایی بر اثر گرسنگی ۱۱ کیلوگرم کاهش یافت

گرسنگی مردم ونزویلا را خشمگین کرد