Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

علی خامنه‌ای در تهران با بشار اسد دیدار کرد

علی خامنه‌ای در تهران با بشار اسد دیدار کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که ایران «از صمیم قلب» به «کمک به دولت و ملت» سوریه «افتخار» می‌کند.

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر ایران در تهران با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.

بر اساس اطلاعاتی که سایت رهبری ایران منتشر کرده این دیدار روز دوشنبه انجام شده است. آقای خامنه‌ای در دیدار به بشار اسد گفت که ایران «از صمیم قلب» به «کمک به دولت و ملت» سوریه «افتخار» می‌کند.

در جریان این دیدار، رهبر ایران بر «خطای محاسباتی آمریکا» و هم‌پیمانانش در مورد سوریه تاکید کرد و «پیروزی جریان مقاومت در سوریه» را عامل «عصبانیت آمریکایی‌ها» و تلاش آنها برای «طراحی توطئه‌های جدید» دانست.

رهبر ایران طرح آمریکا برای ایجاد منطقه حائل در سوریه و نیز حضور مؤثر در مرز عراق و سوریه را از جمله «توطئه‌های خطرناک» این کشور توصیف و تاکید کرد که باید با قاطعیت آن را رد کرد و در مقابل آن ایستاد.

آقای خامنه‌ای ایران و سوریه را «عمق راهبردی یکدیگر» عنوان کرد و خواستار حفظ روحیه ایستادگی و افزایش قدرت دولت و ملت سوریه و گسترش ارتباطات مذهبی و رفت‌وآمد علمای مذهبی دو کشور شد.

آقای خامنه‌ای در پایان خطاب به بشار اسد گفت: «جنابعالی با ایستادگی که از خود نشان دادید به قهرمان جهان عرب تبدیل شدید و مقاومت در منطقه به‌وسیله شما قدرت و آبروی بیشتری یافت.»

بیشتر بخوانید:

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نیز در این دیدار ضمن تجلیل از حمایت‌های بی‌دریغ ایران، جنگ سوریه را مشابه جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران توصیف کرد و توفیق در آن را به رهبر و تمام مردم ایران تبریک گفت.

آقای اسد تاکید کرد که در حال حاضر «برخلاف نظر آمریکا و عربستان سعودی» تمامی اقلیت‌های قومی و مذهبی با دولت همراه شده‌اند.

آقای اسد همچنین خواستار تقویت ارتباطات علمای مذهبی دو کشور با هدف مقابله با گروه‌های تکفیری و نیز توسعه روابط اقتصادی دو کشور به منظور «خنثی کردن توطئه‌های دشمنان» ایران و سوریه شد.

بیشتر بخوانید:بشار اسد: آمریکایی‌ها وابستگان خود را خواهند فروخت

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خامنه‌ای: جان بولتون فهمی از روابط انسانی ندارد

دیدار رئیس جمهور سوریه با خامنه ای در تهران؛ اسد: هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش است

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم