زن فرانسوی بازداشت شده در جزیره کیش آزاد شد

 زن فرانسوی بازداشت شده در جزیره کیش آزاد شد
Copyright عکس از ایرنا
Copyright عکس از ایرنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رویترز این شهروند فرانسه را بازرگانی ۵۹ ساله اهل مارتینیک، جزیره‌ای در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی معرفی کرده بود، جزیره ای که به فرانسه تعلق دارد

آگهی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد تبعه فرانسوی که در جزیره کیش بازداشت شده بود، آزاد شده است. بهرام قاسمی گفت: «یک تبعه فرانسه که به دلیل ورود غیر مجاز به ایران بازداشت شده بود پس از طی مراحل قانونی و رفع سایر اتهام‌ها در روزهای اخیر آزاد شد.»

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه چندی پیش درباره ارین کامبرول، تبعه فرانسه بازداشت شده در ایران اطلاعات بیشتری به نمایندگان پارلمان فرانسه ارائه کرد. در این گزارش آمده بود که یک شهروند فرانسه از اوایل پاییز (ماه اکتبر) در جزیره کیش به دلیل امضای قرارداد غیرقانونی استخراج معدن بازداشت شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز این شهروند فرانسه را بازرگانی ۵۹ ساله اهل مارتینیک، جزیره‌ای در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی معرفی کرده بود، جزیره ای که به فرانسه تعلق دارد.

 خبر دستگیری این زن فرانسوی برای نخستین بار توسط یکی از رسانه‌های محلی مارتینیک منتشر شد. در گزارش این رسانه به نقل از یکی از دوستان و همکاران خانم ارین کامبرول اعلام شده بود که تهران برای آزادی او ۴۰ هزار یورو درخواست کرده است. ژان ایو لودریان در گزارش خود به پارلمان فرانسه اعلام کرده بود که سرویس‌های کنسولی فرانسه به دفعات با کامبرول دیدار کرده و از وضعیت بازداشت او ابراز نگرانی کرده اند.

وزارت امور خارجه ایران جزییات بیشتری در این باره اعلام نکرده است.

بیشتر بخوانید:

ماجرای دستگیری زن فرانسوی در کیش چه بود؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران خطاب به فرانسه: برنامه موشکی ایران دفاعی و حق ملت است

دولت فرانسه از دیپلمات‌هایش خواست از سفرهای غیرضروری به ایران بپرهیزند

سفیر پیشین فرانسه در گفتگو با یورونیوز: موضع فرانسه در بحران ایران و عربستان متعادل است