Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کلیسای انگلستان برای برکسیت مراسم دعاخوانی برگزار می‌کند

کلیسای انگلستان برای برکسیت مراسم دعاخوانی برگزار می‌کند
Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بریتانیا همزمان با نزدیک شدن به موعد تعیین شده برای اجرای برکسیت با جدی ترین بحران سیاسی طی نیم قرن اخیر رو به رو شده است.

آگهی

اسقف اعظم کانتربری قصد دارد پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز ۲۹ مارس (نهم فروردین) به مدت پنج روز مراسم دعاخوانی برگزار کند.

به گزارش روزنامه «ساندی تایمز» جاستین ولبی، رهبر معنوی کلیسای انگلستان در نظر دارد به همراه مقامات دیگر کلیساها برای مقابله با اختلاف های ناشی از برکسیت در جامعه بریتانیا پیروان کلیسای انگلستان را به نیایش و دعاخوانی دعوت کند.

بنا به این گزارش این مراسم دعاخوانی احتمالا با حضور رهبران کلیساهای کاتولیک، متدیسم و باپتیست برگزار خواهد شد. طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است از ترزا می، نخست وزیر بریتانیا و جرمی کوربین، رهبر حزب مخالف کارگر نیز برای حضور در مراسم دعاخوانی دعوت شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بریتانیا همزمان با نزدیک شدن به موعد تعیین شده برای اجرای برکسیت با جدی ترین بحران سیاسی طی نیم قرن اخیر رو به رو شده است. توافق دولت بریتانیا با اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه به تصویب مجلس عوام نرسیده است و ترزا می به رایزنی های خود با مقامات اتحادیه برای اصلاح توافق ادامه می دهد.

یکی از اعضای ارشد کابینه بریتانیا روز یکشنبه اعلام کرد که نخست وزیر این کشور در مذاکره با مقامات اتحادیه اروپا توانسته است امتیازهایی را به دست آورد.

همزمان گروهی از نمایندگان مجلس عوام قصد دارند طرحی مبنی بر تعلیق اجرای برکسیت و یا حتی برگزاری همه پرسی مجدد در مورد آن را ارائه کنند.

ترزا می تاکنون بر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در موعد مقرر تاکید کرده است. این در حالی است که سه تن از وزرای کابینه او اعلام کرده اند در صورت رای منفی پارلمان به طرح نخست وزیر برای اجرای برکسیت از تعلیق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا حمایت خواهند کرد.

نخست وزیر بریتانیا روز یکشنبه وعده داد تا حداکثر تا تاریخ ۱۲ مارس رای گیری پارلمان در این خصوص اجرایی شود. ۲۹ مارس بعنوان روز خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تعیین شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«روز ملی دعا» در ایالات متحده آمریکا؛ ترامپ از هموطناتش خواست برای پایان خشونت دعا کنند

شکاف در حزب کارگر بریتانیا بر سر برکسیت؛ ۷ نماینده استعفاء دادند

کشف بقایای انسانی در دو چمدان در پل کلیفتونِ بریستول؛ مظنون برای بازجویی به لندن منتقل می‌شود